Очільник НАБУ Артем Ситник 5 канал

Втручання у Реєстр прав власності: НАБУ попереджає про нову форму рейдерства в Україні

В Національному антикорупційному бюро констатують: втручання в Реєстр стало масовою проблемою для України

В Україні набирає обертів нова форма рейдерства, шляхом втручання в Реєстр прав власності, повідомляють в Національному антикорупційному бюро. Однією з "жертв" такої схеми у грудні став Сватівський завод експериментального лиття – впевнені на підприємстві. Кажуть, зміни в реєстр були внесені без відома власника. Колектив подав скаргу до Мінюсту, втім з її розглядом затягують, а тим часом спливає термін, протягом якого Антирейдерська комісія може відмінити незаконні дії реєстраторів.

Це не перша спроба захоплення, запевняють на підприємстві. У вересні 16-го рейдери вже намагались через незаконні дії нотаріусів привласнити підприємство і разом з ним ще п’ять компаній Сергія Білогородського. Тоді комісія встала на бік законного власника. Однак це була тимчасова перемога. Згодом інший нотаріус знову провів оборудку по зміні власника. І комісія вже не побачила в його діях порушення. Власнику було відмовлено. Колектив заводу закликав втрутитися у справу Генпрокуратуру та інші інстанції. Нині ситуацію розслідують і в Офісі бізнес-омбудсмена. В НАБУ ж констатують: втручання в реєстр стало масовою проблемою для України.

Тим часом, власник Сватівського заводу вже понад півроку – в СІЗО, куди, за його словами, потрапив за заявою організатора рейдерських атак Владислава Дрейгера. Запевняє – безпідставно. І додає: кримінальна справа проти нього сфабрикована, аби його відсторонити та заволодіти бізнес активами.
Сергій Білогородський закликав міністерство юстиції та генеральну прокуратуру не бути осторонь. З відкритим листом він завернувся до голови антирейдерської комісії Павла Мороза, аби той відмінив незаконні дії реєстраторів. А Дмитро Сторожук, як зам. генпрокурора, наклав арешт на його компанії, щоб, поки триває справа, рейдери не знищили підприємства.

Попередній матеріал
Сумний рекорд: ОБСЄ зафіксувала найбільшу кількість вибухів за увесь час моніторингу на Донбасі
Наступний матеріал
З Авдіївки евакуювали майже 150 осіб, більшість із яких – діти
Теги:
Loading...