засідання "Рамштайну"
засідання "Рамштайну" 5 канал

Артилерійська коаліція та ударні гелікоптери: які підсумки 18-го "Рашмтайну" – сюжет

Читайте по-русски
Рустем Умєров зазначив, що нині для України важливі довгострокові пакети військової допомоги

Ударні гелікоптери від Німеччини та морські човни – від Канади. Додаткову військову допомогу отримає Україна за підсумками 18-ї зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбулася напередодні в онлайн-режимі. Партнери домовилися постачати Києву також системи ППО та безпілотники. Країни-учасниці формату утворили артилерійську коаліцію, де зобов'язались інвестувати у виготовлення боєприпасів та наростити їхнє виробництво. Про що ще домовлялися партнери та на яке озброєння від Заходу може розраховувати Україна – у сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули. 

18-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" відбулося в онлайн-режимі. Українську делегацію представляло топове військове командування країни. Міністр оборони, його заступники, головнокомандувач та керівництво управління розвідки. Під час зустрічі Рустем Умєров показав партнерам відео з поля бою. А саме – як бійці 47-ї бригади на американській БМП "Бредлі" зупиняють російський танк Т-90м, виводять його з ладу та добивають безпілотниками.

Так міністр оборони продемонстрував західним партнерам стратегічну перевагу Сил оборони на полі бою. Рустем Умєров зазначив, що нині для України важливі довгострокові пакети військової допомоги. Для успіхів на фронті потрібні достатні обсяги техніки та боєприпасів, технічне обслуговування та запчастини. А для прориву лінії фронту – слід впроваджувати інноваційні підходи.

"Нам треба вирішити проблему нестачі артилерії. Нам потрібні запасні частини та технічне обслуговування, щоб обладнання працювало. Наші війська потребують постійної підготовки. І дуже важливо, щоб ми зберегли нашу мережу ППО. Це рятівний, життєво важливий пріоритет", – зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.

Партнери домовились постачати більше систем ППО, безпілотників та гелікоптерів. Перші бойові гвинтокрили передасть Києву Бундестаг. Це списані багатоцільові вертольоти Sea King. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Україна отримає шість багатоцільових гелікоптерів разом із комплектом запасних частин. Партнери також забезпечать навчання українських військових.

"Гелікоптер – він проходить обслуговування, ремонт і повністю боєздатним приїжджає на Україну. В нас є гостра потреба в таких гелікоптерах. Контролювати морські рубежі, місії на суходолі. Може перевозити особовий склад, вантажі, можна встановлювати озброєння. Ракетне. Не його функція, але він може стати одним з етапів щодо передачі Україні ударних гелікоптерів," – зазначає військовий аналітик Олександр Коваленко.

Допомогу на 15 мільйонів доларів передасть Канада. Пакет містить 10 жорстко-корпусних надувних човнів для пошуково-рятувальних операцій, транспортування військ і вантажів та розвідки. Судна Україна отримає до кінця весни. Допоможе Канада і у підготовці пілотів F-16.

Також країни-учасниці формату утворили артилерійську коаліцію, де зобов'язались інвестувати у виготовлення боєприпасів та наростити їхнє виробництво. Партнери передаватимуть Україні і далекобійну зброю для ураження росіян у глибокому тилу та руйнування ворожої логістики.

"Партнери розуміють, що виграти цю війну Україна може не тільки отримуючи зброю. Але ще й використовуючи по території рф. По складаї, об'єктах, логістиці. Створюючи такі хаотичні явища не тільки по окупованих територіях, а й в тилу. Що треба перерізати цю логістику на території самої росії", – каже військовий аналітик Олександр Коваленко.

У Міноборони задоволені результатами зустрічі у форматі "Рамштайн". Участь взяли понад 50 країн. Партнери обіцяють великі пакети допомоги та зброю, яку раніше Україна не отримувала.

"Є розуміння партнерів, що нам ця зброя потрібна. Більше зброї для таких ударів. Україна отримає достатню кількість ракет до систем. Працюють над апгрейдом західних ракет до радянських систем. "Це дає змогу вирішити питання з наявністю і робити ці системи більш ефективними", – наголосив начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Іларіон Павлюк.

"Боротьба України важлива для всіх наших країн. Неймовірно хоробрі українські війська продовжують битву проти кремлівських загарбників уздовж величезної лінії фронту на сході і півдні України в сувору зимову погоду. Захисники України продовжують завдавати значних втрат кремлівським військам. А путін продовжує жертвувати приголомшливою кількістю російських військ у своїй необдуманій і безрозсудній війні. Він сподівається, що ракети і безпілотники деморалізують український народ і зламають бойовий дух українських військових. Тому я закликаю цю групу докласти зусиль, щоб надати Україні більше критично важливих наземних систем протиповітряної оборони і засобів перехоплення", – заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Наступна зустріч у форматі "Рамштайн" відбудеться в середині лютого, напередодні засідання Ради Україна-НАТО. 

Марта Шикула, "5 канал"

Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров на засіданні "Рамштайн" розповів, що треба Україні для прориву

Як повідомляв раніше 5.ua, стартувала 18 зустріч "Рамштайн" в онлайн-форматі. Попри внутрішню кризу, США продовжують підтримувати Україну і закликають партнерів передати Києву більше систем ППО. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
З'явилося відео херсонської лікарні після ворожого обстрілу – ОДА
Наступний матеріал
У Генштабі повідомили про зростання кількості військово-транспортних літаків рф, що прямували до Бєлгорода протягом останнього часу
Loading...
У Пентагоні розраховують, що перші винищувачі F-16 Україна може отримати вже цьогоріч

У Пентагоні розраховують, що перші винищувачі F-16 Україна може отримати вже цьогоріч

Німеччина передасть Україні багатоцільові гелікоптери Sea King Mk41

Німеччина передасть Україні багатоцільові гелікоптери Sea King Mk41

Україна цього року отримає зброю, якої досі не мала: у Міноборони розповіли, що обговорювалося на "Рамштайні"

Україна цього року отримає зброю, якої досі не мала: у Міноборони розповіли, що обговорювалося на "Рамштайні"

Швеція не відкидає можливість передачі Україні літаків Gripen

Швеція не відкидає можливість передачі Україні літаків Gripen

Байден відчитав лідерів Конгресу за затримку рішення про допомогу Україні

Байден відчитав лідерів Конгресу за затримку рішення про допомогу Україні

Франція виготовить для України 78 артилерійських установок Caesar

Франція виготовить для України 78 артилерійських установок Caesar