Археологи знайшли у Балаклаві артефакти античної доби [відео]

  Уламки прадавніх амфор, глечиків-піфосів та посуду, датовані I ст. до нашої ери, знайшли у кримській Балаклаві. Вчені вважають, що натрапили на залишки величезних комор - на місці, де розташовувався портовий склад античної доби. Розкопки ведуться посеред вулиці у самому центрі міста, тож археологи мають завершити все упродовж кількох днів.

  Уламки артефактів у курортній  Балаклаві знайшли  випадково - коли рили траншеї для каналізаційного колектора. Тепер поруч із комунальниками працюють археологи.

  Історики уважають: на цьому місці був портовий склад та господарські приміщення. У зрізі ґрунту впізнали залишки просторих комор, склад великих глечиків -піфосів та велетенську глиняну діжу для соління риби.

  Усі знахідки одразу відправили до заповідника Херсонес. Уже зараз науковці стверджують - раритети датуються періодом класичної античної культури.

  Історики не виключають, що глибше в цій траншеї можуть зберігатися ще давніші експонати. Але наразі дістатися їх неможливо - заважають ґрунтові води.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук. Севастополь, Балаклава, 5 канал

  Попередній матеріал
  Європа потерпає від хуртовин
  Наступний матеріал
  Погода: в Україні до 28 градусів морозу
  Теги: