Арештанти київського СІЗО звертаються до Євросуду (відео)

  Арештанти столичного СІЗО звертаються до Європейського суду з прав людини, оскаржуючи відсутність медичної допомоги. За словами правозахисників, керівництво установи нехтує станом здоров`я заарештованих, і дозволяє шпиталізувати хворих лише тоді, коли вже останньому нічим не допомогти. Через це спочатку року у київському СІЗО померли дев`ятеро людей.

  Манана, сестра померлого (плаче): "Я заявляю, что он не умер своей смертью - его просто убили и я хочу справедливости. Я много не хочу, моего брата уже не вернуть.."

  Манана ледь стримує сльози. Її брат Тамаз Кардаєв помер місяць тому через тяжке захворювання. Проблеми зі здоров`ям виникли в київському СІЗО, в якому Тамаз перебував останні два роки. Проте, незважаючи на численні звернення до керівництва ізолятора, арештованого ніхто не шпиталізував. На судові засідання його привозили на носилках. Щоб покласти Тамаза на лікарняне ліжко, родичам довелось звертатись до Європейського суду з прав людини. Рішення дочекались, та було вже пізно.

  Манана, сестра померлого: "Когда я зашла он уже был никаким - я увидела в сорок три года человека, а ему было 80 - до того доконали. Он был в крови, он лежал как бомж, прикованный... Человек без сознания, а он еще прикованный".

  Керівництво СІЗО відповідає, медична допомога затриманому була надана.

  Сергій Старенький, начальник київського СІЗО: "В лікарню він був госпиталізований не в останній день , а перед цим він три тижні лікування пройшов в київській міській лікарні швидкої допомоги, був звідти виписаний".

  Олег Веремеєнко, правозахисник: "Лікар його не виписував , мені лікар сказала що "я його не виписувала". Його просто забрали. Забрали в СІЗО, де він, вибачте доконав, і потім, щоб він фактично не помер в СІЗО - його відправили назад помирати у лікарні".

  Азад Сафаров, 5 канал: "Ось тут, в цій лікарні, в окремому відділенні для затриманих помер Тамаз Кардава. Спочатку року він вже сьомий заарештований, який помер на лікарянному ліжку. Правозахисники звинувачують в усьому керівництво СІЗО. Мовляв, саме воно не хоче до останнього шпиталізувати хворих". 

  Ані лікарню, ані медпункт СІЗО журналістам відвідати не дозволили, попри письмове прохання. Та воно й не дивно, пояснюють правозахисники - мовляв умови в місцях лікування арештантів настільки жахливі, що туди нікого зі сторонніх не пускають. На десятьох затриманих один лікар, а хворі на туберкульоз лежать поряд з іншими. Начальник СІЗО на це має свою відповідь.

  Сергій Старенький, начальник київського СІЗО: "Я не несу відповідальності за той санитарний стан, який є в київській міській лікарні"...

  У київському ізоляторі перебуває близько трьох тисяч затриманих. Скільки з них потребують шпиталювання - невідомо. Оскільки, за словами начальника ізолятора, без офіційного дозволу самих арештантів він не може оголосити такі дані.

  Азад Сафаров, Олександр Зименко. 5 канал

  Попередній матеріал
  Скарги Парубія та Гримчака суд розгляне 3 червня
  Наступний матеріал
  Рідкісну Біблію XIX ст. знайшли у купі секонд-хенду (відео)
  Теги: