Рідкісну Біблію XIX ст. знайшли у купі секонд-хенду (відео)

  Раритет у секонд-хенді. Старовинне видання англійської Біблії, датоване серединою 19 століття, дніпропетровські митники вилучили серед купи вживаного одягу, що його підприємці везли з Латвії в Україну. Книжку віддали на експертизу науковцям. Літературознавці визначили: знайдена Біблія – унікальне видання. Правоохоронці кажуть, найімовірніше, Біблія призначалась для поповнення чиєїсь приватної колекції.

  На в’їзді в Україну пропустили, у Дніпропетровську ж привезений з Латвії секонд-хенд митники вирішили ретельно перевірити. Серед купи мішків із взуттям знайшли товсту книжку. Правоохоронців насторожив старенький вигляд видання та незвичний шрифт:

  Михайло Шапірко, начальник контрабанди Дніпропетровської митниці: "Так как в декларации был заявлен товар, он был не сортирован, делали полностью досмотр. После выгрузки 20 процентов товара - была выявлена данная книга".

  Євген Кодіс, начальник Дніпропетровської митниці: "Старинная Библия, правильней сказать – это переиздание Кембриджского университета второй половины XIX века".

  Англомовну Біблію відправили на експрес-аналіз. Визначити цінність знайденого взялися літературознавці. Експерт з рідкісних документів Людмила Гурай каже, 3 дні знадобилось, щоб визначити звідки видання, його вік та історію. Біблія написана староанглійською мовою, тому переклад деяких слів довелось питали у колег із-за кордону.

  Людмила Гурай, експерт з рідкісних та цінних документів: "Переиздание знаменитой Библии, которая известна в истории и литературе как Библия Короля Джеймса – Якова Первого, оно впервые было переиздано в 1611 году. И все, что на протяжении вот этих 400 лет переиздавалось - каждое из изданий в своей эпохе, а тем более в нашей,- является редким изданием".

  Науковці кажуть, що подібні виддання повинні зберігатися в особливих, музейних умовах. Від подорожі в одному мішку із черевиками Біблія значно пошкодилася – кілька сторінок ледь-ледь тримаються на майже відірваному оправленні. Подальшу долю унікальної знахідки визначить суд. Там же встановлять і запобіжний захід  для перевізників.

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Арештанти київського СІЗО звертаються до Євросуду (відео)
  Наступний матеріал
  Литвин: Місцеві вибори призначать на березень 2011
  Теги: