5.ua

Активісти вимагають прийняття національної програми підтримки «сонячних дітей» [відео]

   

  Бездіяльність через страх. Два роки після народження сина Людмила Рибчинська не могла оговтатися від звістки лікарів. Виявилося, у Іванка синдром Дауна.

  Людмила Рибчинська, мати дитини з синдромом Дауна: «Треба було займатися фізичною реабілітацією. Це і масажі, на той момент уже можна було працювати і з логопедом, і з дефектологом. І оце було втрачено».

  Нині Іванкові – п’ять. Фахівці з ним почали займатися лише декілька років тому, і лише завдяки зусиллям батьків. Адже державних центрів раннього розвитку для «сонячних дітей» в Україні немає.

  Вікторія Волкова, психолог: «Наприклад, спеціаліст по руховому розвитку дитини може підказати, що дуже важливим є стабільність рук, коли дитина тягнеться до іграшки. Це в ранньому віці. Але потім вспливає проблема, що дитина не може взяти ручку».

  Близько п’ятнадцяти тисяч українців мають синдром Дауна. Проте у державі відсутня національна програма підтримки таких пацієнтів.

  Сергій Кур’янов, президент ВБО «Даун Синдром»: «Ми вимагаємо від цієї програми, щоби держава розробила програму раннього втручання і були відкриті центри раннього втручання по всій Україні. Ми вимагаємо, щоби ця програма містила розробку і впровадження інклюзивної форми освіти».

  Сприяти розробці та затвердженню держпрограми активісти закликають Президента. Під цим зверненням діти із синдромом поставили свої яскраві автографи.

  Це вже друге звернення «сонячних дітей» до Віктора Януковича за цей рік. Передати послання цього разу пообіцяв уповноважений Президента з прав дитини.

  Юрій Павленко, уповноважений Президента з прав дитини: «Кабінет міністрів в особі МОЗ запевнив, що обов’язково відповіді на всі питання, які ставляться, будуть у загальнодержавній програмі «Здоров’я нації». До сьогодні ця програма не затверджена. Тому в черговий раз я приймаю звернення».

  Щороку в Україні народжується майже півтисячі немовлят із синдромом Дауна. За статистикою, половину батьки залишають у пологовому. А ті, хто без підтримки держави таки наважуються виховувати «сонячну малечу», зізнаються:

  Ірина, мати дитини з синдромом Дауна: «Мой сын с синдромом Дауна. Он ребёнок-солнышко. Это самое большое счастье, как мне кажется».

  Людмила Голоднік, Анна Грішина та Владислав Каретник, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Британські ЗМІ обговорюють нову інформацію про «білу вдову»
  Наступний матеріал
  Одеська міліція затримала скандального екс-нардепа Маркова?
  Теги: