5 канал

Адвокат: Звільнені судді Майдану мають піти не на іншу роботу, а у в'язницю

  Верховний суд підтвердив правильність рішення Вищої ради юстиції щодо законності рішення про те, що судді Майдану порушили присягу

  Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив адвокат "Автомайдану" та "Адвокатської дорадчої групи" Роман Маселко.

  "Верховний суд сказав, що Вища рада юстиції прийняла законні рішення про те, що судді Майдану порушили присягу. А рішення Вищого адміністративного суду, на мою думку, були незаконні, і Верховний суд це підтвердив. Це значить, що вчора було створено прецедент, який дав розуміння, яким чином будуть розглянуті інші справи. Зараз ще 28 суддів чекають на рішення. Тепер є розуміння, що ці судді будуть звільнені", – зазначив адвокат.

  "За статистикою Вища рада юстиції звільнила 65% тих суддів, які попередньо тимчасова спеціальна комісія вирішила, що їх треба звільняти. А з тих 300 суддів, які є суддями Майдану, мій прогноз, що звільнять не більше 50%", – сказав Маселко.

  "Я переконаний, що всі ці судді вчинили злочин, за який 375 ст. ККУ передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. На моє переконання, вони мають йти не на іншу роботу, а у тюрму. Ми цим займаємося, процеси йдуть. У п'ятницю буде справа по судді Кицюку, на наступному тижні буде справа по судді Царевич. Дуже сподіваюся, що це закінчиться вироками і строками", – додав адвокат.

  Попередній матеріал
  Марушевська подала два позови до голови ДФС
  Наступний матеріал
  Окупанти вже й удень стріляють з артилерії на Донеччині – штаб АТО

  Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів

  Рада ухвалила постанови про звільнення 41 судді