Сергій Стерненко
Сергій Стерненко 5 канал

Адвокат пояснив, чому Стерненка просять перевести з одеського СІЗО до Києва

Читайте по-русски
Масі Наєм подав відповідну заяву на ім'я керівника одеського СІЗО. Розглянути її мають протягом трьох днів

Адвокати Сергія Стерненка просять перевести свого підзахисного з одеського СІЗО до київського. Про це в коментарі "5-му каналу" повідомив правозахисник Масі Наєм.

Зауважив, що життю українського активіста в одеському ізоляторі загрожує небезпека, бо за нападом на Стерненка 2018 року, вважає він, стояли місцеві правоохоронці. Масі Наєм подав відповідну заяву на ім'я керівника одеського СІЗО. Розглянути її мають протягом трьох днів.

"Напад на нього був організований поліцією, і через це у нас є обґрунтовані сумніви в тому, що там безпечно для нього. Окрім того, вчора Шарій написав погрози щодо Сергія, а також Кива. Через це у нас є сумніви щодо того, що там безпечно. Сьогодні зранку мені передзвонили із СІЗО, сказали, що отримали нашу заяву, і для того, щоб ухвалити остаточне рішення, їм треба трохи часу", – розповів адвокат.

На заяву адвокатів відреагував і прокурор. 

"Ці прохання подані до керівництва ДУ СІЗО вони будуть розглядатися керівництвом ізолятора відповідно до закону 3 дні і далі дадуть розгорнуту відповідь", – сказав прокурор Сергій Костенко.

Адвокати Стерненка повідомили, що сьогодні було схвалено заяву наших адвокатів про забезпечення заходів безпеки до Сергія Стерненка: Сергій залишатиметься в Одеському СІЗО, і до нього будуть застосовані відповідні заходи безпеки у вигляді переведення в окрему камеру.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси визнав Сергія Стерненка винним у викраденні людини, розбої та зберіганні зброї. Його засудили до семи років позбавлення волі і конфіскації половини майна.

У Києві, Львові, Одесі та інших містах відбулися масові акції проти такого рішення Феміди. У столиці під Офісом президента почалися сутички між правоохоронцями і протестувальниками.

Подробиці про це дивіться в сюжеті "Акція на підтримку Стерненка в Києві: докладно про тригодинне протистояння під ОП".

Попередній матеріал
Литва готова поділитися COVID-вакциною з Україною, якщо матиме надлишок
Наступний матеріал
"Чемодан, вокзал, Росія": у Харківській міськраді "ЄС" заблокувала антидержавний виступ одіозного депутата з "ОПЗЖ" – відео
Loading...

У Львові на акцію підтримки Стерненка вийшли пів тисячі людей – як це було

Учасники акції на підтримку Стерненка анонсували безстроковий протест

Прокурор Одещини відреагував на протести активістів через вирок Стерненку

Акція на підтримку Стерненка в Києві: докладно про тригодинне протистояння під ОП

Вирок Сергію Стерненку: як відбувалося резонансне засідання та сутички під судом

Акція на підтримку Стерненка: в Одесі активісти вимагали реформувати судову систему