9 роковини з дня трагічної загибелі В`ячеслава Чорновола (РЕПОРТАЖ)

  Автокатастрофа, в якій загинув В`ячеслав Чорновіл, була спланованим убивством. Ця версію сьогодні є головною, повідомили у Генпрокуратурі. Утім суперечливі результати експертизи, загадкова смерть одного з головних свідків і великий термін, який минув після трагедії, ускладнюють встановлення істини. У віторок, у роковини загибелі політичного діяча, однодумці В`ячеслава Чорновола поклали квіти на могилі і місці загибелі, а також пікетували Генпрокуратуру із вимогою об`єктиивно розслідувати справу.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Дев`ять років тому на трасі Київ-Золотоноша загинув лідер Народного руху України В`ячеслав Чорновіл. Відтоді справу двічі закривали і знову порушили у 2005-му. Але і сьогодні запитань значно більше, ніж відповідей".

  Уже на другий день після аварії колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко заявив - версія замаху на В`ячеслава Чорновола, як причина його смерті, навіть не розглядалася. Утім, рухівці із самого початку наполягали на вбивстві. Вони створили свою слідчу комісію,  яку шість років очолював колишній міліціонер Микола Степаненко. Він переконаний, слідство від початку рухалося в хибному напрямку. І досі ніхто не дав відповіді на запитання, чому в машині Чорновола не спрацювали подушки безпеки, стояв чи рухався КАМАЗ, який перегородив шлях Тойоті, і чому помер один із ключових свідків Іван Шолом, який у момент аварії сидів у горезвісному КАМАЗі поряд з водієм.

  Микола Степаненко, голова слідчої комісії НРУ (1999-2005 рр.): "Він вип`є і розповідає. Як було на місці події. На "Волзі" приїжджали - один раз на білій, другий на чорній. Невідомі особи його пригощали горілкою, і він помер. Ми почали бити тривогу, що загадкова смерть".

  Цього дня рухівці не обмежилися традиційним покладанням квітів. Нечисельним пікетом і заявою вони вирішили привернути увагу Генпрокуратури до цієї справи. Там їм пообіцяли - відтепер рухівці можуть брати участь у розслідуванні. І додали - нині вивчають нові обставини, які з`явились у справі.

  Павло Дембицький, слідчий Генпрокуратури в особливо важливих справах: "Слідство отримало ряд цікавої інформації, нових обставин, які не були відомі в 2005-му, коли справу розслідували органи внутрішніх справ".

  Микола Голомша, заступник Генерального прокурора: "Зараз ми повернулися до теми ймовірного замовлення, або вбивства, як цього вимагають заявники. Перевіряємо всі ймовірні причини, досліджуємо діяльність Чорновола як політичного діяча і ймовірні причини замаху на його вбивство". 

  Утім, попри активне розслідування версії вбивства і нові обставини, які не оприлюднюють в інтересах слідства, у Генпрокуратурі не наважуються прогнозувати, коли у справі можна буде поставити крапку. Адже через дев`ять років дуже важко встановити істину.

  Наталія Жижко, Ганна Мірошниченко, Володимир Леонов, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9Мб)
  Попередній матеріал
  Суд зобов`язав Добкіна й Кернеса особисто свідчити щодо їхньої скарги на дії СБУ
  Наступний матеріал
  Журналістам презентували Фонд регіональних ініціатив "ГАРТ" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...