60 злочинів на ґрунті ненависті сталися в Україні [відео]

  Шість десятків злочинів на ґрунті ненависті сталися в Україні за рік від квітня минулого року. Такі результати моніторингу, який провела Харківська правозахисна група разом із німецьким фондом "Пам`ять, відповідальність і майбутнє".
  Жертвами таких злочинів стають іноземці, громадяни України з неєвропейською зовнішністю, роми, кримські татари, юдеї, представники ЛГБТ-спільноти, наркомани, алкоголіки, ВІЛ-інфіковані. За даними експертів, останнім часом також почастішали акти вандалізму. Під час монітрингу зафіксували майже 40 промов держслужбовців, які містили в собі елементи ненависті. Утім кримінальних справ за 161 статтею - порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової та національної належності - правоохоронці не відкривають.

  Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи: "За період моніторингу лише дві кримінальні справи за цією статтею. Вбачають в цих нападах хуліганство, нанесення тілесних ушкоджень, але вперто не хочуть вбачати елементів ненависті і порушувати кримінальні справи за цією статтею, або порушувати 67 статтю, яка вказує як мотив вчинення злочину ненависть - расову,релігійну чи етнічну".

  Попередній матеріал
  Харків напередодні матчу Німеччина-Нідерланди
  Наступний матеріал
  У постачанні військових гвинтокрилів сирійській владі звинувачують Росію США
  Теги: