50 років від дня Куренівської трагедії у Києві [репортаж, відео]

  Більше трьохсот людей сьогодні вшанували память жертв Куренівської трагедії у Києві. Люди зібралися біля Подільського трамвайного депо, яке було повністю знищено 13 березня 1961 року. 50 років тому поділ залило 14-метровим потоком води з глиною. Були знищені будівлі, транспорт, електропідстанції. За різними даними загинуло від 150 до півтори тисячі людей.

  Милістю долі називає своє спасіння киянка Тамара Крилова. 13 березня вагоноводій мала виходити на лінію. Тоді жінка співала у самодіяльному колективі і відпросилася на концерт.

  Не мав виходити на роботу тоді і начальник зміни у Куренівському депо,- батько Тетяни Міркуленко.

  Куренівська трагедія давно стала не тільки київським, а й всеукраїнським лихом. На мітинг-панахиду щороку приїжджають люди з різних областей. З Полтавщини  до столиці віддати шану другові приїхав і Борис Зарівчацький. 

  Дар`я Безродна, 5 канал: "Зрозуміти масштаби  затоплення куренівки не важко. Бачите, будівля позаду мене. 50 років тому вода тут доходила до третього поверху".

  Будинки, транспорт, електричні стовпи, люди - все, що було під водою, з глиною знищилося. Офіційною причиною трагедії назвали прорив земляної дамби в Бабиному яру. Саме туди 10 років зливали стічні води київські цегельні заводи. Радянська влада замовчувала навіть факт катастрофи. Тож досі достеменно невідомо скільки людей тоді загинули. В офіційному повідомленні йдеться про 145 осіб. Історик Олександр Анісімов наводить цифру вдесятеро більшу.

  50-ті роковини куренівської трагедеї вшанували встановленням чергового пам`ятника на території Лук`янівського кладовища. Там похований 31- працівник куренівського депо. Люди ж уже кілька років добиваються, щоби куренівській трагедії присвятили музей. Але влада змінюється, очевидців трагедії стає мешше, а музею немає. 

  Даря Безродна, Денис Ковальов, Ігор Пльонкін, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  ООН просить лівіську владу надати доступ до конфліктних районів
  Наступний матеріал
  У Києві вшанували пам`ять Івана Мазепи
  Теги: