"Укрзалізниця"
"Укрзалізниця" СБУ

50 млн грн: у СБУ викрили масштабне розкрадання коштів на "Укрзалізниці"

  Читайте по-русски
  Зокрема, мовиться про постачання запчастин неналежної якості та невідомого походження, завезених контрабандою з РФ

  СБУ зафіксувала масштабне розкрадання коштів на "Укрзалізниці", повідомляється на сайті Служби безпеки.

  Як зазначається, "у 2018-2019 рр. комерсанти вступили у змову з деякими керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів АТ "Укрзалізниця". Посадовці забезпечували ділкам перемоги у тендерах, незважаючи на те, що "підрядники" не мали відповідних дозволів та сертифікатів на здійснення ремонту колісних пар для пасажирських вагонів. Вони також постачали товариству запасні частини неналежної якості та невідомого походження, завезені контрабандним шляхом із РФ. Загальна сума контактів становила майже 200 млн гривень".

  У СБУ повідомляють, що фігуранти фальсифікували виконання робіт і таким чином перевели в готівку і привласнили майже 50 млн гривень.

  У межах кримінального провадження співробітники СБ України проводять 27 обшуків "Укрзалізниці" у п'яти областях, а також у місцях проживання фігурантів справи.

  "В офісі компанії-постачальника, причетної до протиправного механізму, правоохоронці вилучили 65 тис. доларів США, понад 2 млн гривень, печатки низки комерційних структур, залучених до фіктивних господарських операцій, у т. ч. підроблену печатку національного перевізника. За всіма адресами проведення обшуків описується та вилучається фінансово-господарська документація, що підтверджує протиправний характер діяльності фігурантів. Зокрема, виявлено договори постачання, акти здачі-приймання робіт, реєстри податкових та видаткових накладних, рахунки на оплати, авізо, технічні паспорти, посадові інструкції, довіреності, сертифікати", – йдеться в повідомленні.

  Попередній матеріал
  Скористався тим, що нардеп: НАЗК спіймало одного зі "слуг" на корупції
  Наступний матеріал
  США виділять Україні 38 мільйонів доларів на кібербезпеку – міністр
  Loading...