5 років позбавлення волі загрожує Резніченку [відео]

  5 років позбавлення волі загрожує Дмитру Резніченку. Активісту так званого мовного майждану закидають завдання тілесних ушкодженнь працівникам правоохоронних органів. У столичній прокуратурі повідомили - одразу четверо працівників спецпідрозділу "Беркут" написали відповідні заяви.

  Ця світлина опинилася на перших шпальтах світових газет. На ній українець Дмитро Резніченко прискає сльозогінним газом у бік правоохоронців. Це сталося у липні, коли біля українського дому тривали акції протесту проти прийняття верховною радою закону про засади мовної політики. 4 липня між активістами та біцями "Беркута" виникли сутички.

  Дмитру Резніченку нині інкримінують нанесення тілесних ушкоджень та погрози в бік працівників правоохоронних органів. Відповідні заяви про це написали 4 спецпризначенця. Обвинувачення Дмитрові виголошували в ізоляторі тимчасового тримання, після того, як забрали його прямісінько з-під будинку.

  Дмитро Резніченко, активіст: "Мене перестріли біля дому, повязали, сіли зверху, засунули в машину і відвезли. Представилися, вже коли сиділи зверху. Нормальні люди".

  Майже після доби спілкування з правоохоронцями, Дмитра відпустили. На підписку про невиїзд. 2 місяцІ, поки триватиме слідство, він не має права без дозволу слідчого виїжджати за межі Києва.

  Ольга Куцевич, адвокат Дмитра Резніченка: "Правоохоронні органи вірять його слову і не вбачають в ньому небезпеки для нашого суспільства".

  Друзі та дружина Дмитра справу вважають політичною. Адже, кажуть, - мітинг біля українського дому був громадською акцією, а як від рук одного хлопця могли постраждати 4 бійці "Беркуту", не розуміють.

  Вікторія Резніченко, дружина Дмитра Резніченка: "Якщо не було ніяких дзвінків з міліції, ніхто не приходив, ми думали, що це якось справа... ну, впринципі це тільки мітинг був простий".

  Інші учасники акцій біля українського дому дивуються, чому прокуратура не перевіряє дії правоохоронців. Які також застосовували сльозогінний газ.

  У прокуратурі обіцяють, - перевірятимуть дії всіх учасників липневих подій.

  Юрій Чубаров, старший слідчий прокуратури міста Києва: "Всі обставини подій, які відбувалися біля укрдому у липні в рамках цієї кримінальної справи будуть повністю досліджені і надана правова оцінка кожному, хто був причетний до скоєння злочину".

  Дар`я Феденко, Інна Неродик, Іван Наконечний, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Австралії спалахнули потужні лісові пожежі
  Наступний матеріал
  За смаження яєшні на Вічному вогні дали 3 роки [відео]
  Теги: