300 річницю Полтавської битви відзначили в Україні

  300 річницю Полтавської битви відзначили в Україні. В 1709 році тут стався вирішальний бій між російською та шведською арміями. Шведи тоді були розгромлені, втративши понад 9 тисяч вояків. Російська армія у цій битві не дорахувалася 1300 вояків. За 300 років потому на полі Полтавської битви відкрили Ротонду примирення.

  Пітер Овал приїхав до України зі Швеції. Вивчаючи історію своєї родини, він виявив - двоє його предків загинули у битві під Полтавою.

  Пітер ОВАЛ: "Я тут, щоб вшанувати членів своєї родини. Двоє з них лишаються на полі бою".

  Цьогоріч усі заходи відбуваються під знаком примирення. Вранці в усіх храмах міста правили літургії. Після чого представники трьох країн вшанували загиблих шведів та росіян. Втім до пам’ятника козакам російська делегація квіти покласти відмовилася.

  Сергій Наришкін, глава адміністрації президента Росії: "300 лет назад после победы началсь новая история - единое российское государство стало выступать совершенно важным фактором европейской и мировой политики".

  У 300-ту річницю Полтавської битви на полі, де і сталися основні події, відкрили та освятили Ротонду вшанування пам’яті загиблих.

  Марина Ставнійчук, Заступник Глави Секретаріату Президента України: "Історія вчить нас бути набагато розумнішими і мудрішими. Сьогодні Україна, і Росія, і Швеція мають спрямовувати зусилля на мирну співпрацю. Порозуміння та на благо своїх країн та народів".

  Увечері на полі битви відтворили події 300-річної давнини. У театралізованому дійстві взяли участь півсотні полтавських акторів. Хоча планувалося, що у реконструкції баталії братимуть участь люди з історичних клубів України, Росії та Швеції.

  Олена Орлова, кореспондентка "5 каналу": "Після закінчення театралізованого дійства нам вдалося купити останню футболку з написом "Полтавська битва". Тих, хто не встиг цього зробити, організатори заспокоюють: кажуть, що подібний захід проведуть і наступного року".

  Олена Орлова, Полтава, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Поліція розслідує обставини смерті Майкла Джексона (репортаж)
  Наступний матеріал
  Родичі Майкла Джексона вимагають додаткового розтину
  Теги:
  Loading...