http://press-centr.com/

227 суддів, які виносили неправосудні рішення щодо активістів Майдану, досі не люстровані – адвокати

Із так званих "суддів Майдану" нині звільнені за порушення тільки 55

Жоден із суддів, які ув'язнювали учасників Революції Гідності, карали за поїздку до Межигір'я та забороняли мирні зібрання в різних областях України, – не люстровані. Такі підсумки п'яти років після розстрілів на Майдані оприлюднили адвокати родичів загиблих Героїв Небесної Сотні, інформує "5 канал".

227 суддів, які виносили неправосудні рішення, продовжують здійснювати правосуддя та брати участь у конкурсах до Верховного та Антикорупційного судів.

Зокрема, адвокат Роман Маселко зазначив: із так званих суддів Майдану нині звільнені за порушення тільки 55, ще 42 подали у відставку зі збереженням усіх привілеїв, і лише 13 звільнилися за власним бажанням або з інших причин.

Також активісти громадської організації "Автомайдан" упорядкували довідник про суддів, які виносили неправомірні рішення під час Революції Гідності. Активісти нарахували їх усього 337 і детально описали роль кожного у справі щодо активістів. Незабаром досьє на служителів Феміди вийде друком.

Катерина Бутко, координатор "Автомайдану", розповіла: "Топ суддів, які ув'язнювали учасників Майдану – це Владислав Дев'ятко, Микола Місячко – обидва судді Оболонського районного суду, Світлана Кушнір – суддя Солом'янського райсуду, Людмила Кізюн – суддя Солом'янського районного суду, Віктор Дубас – суддя Дарницького райсуду і Олена Журавська – суддя Деснянського районного суду.

Член громадської ради доброчесності Роман Маселко сказав: "Переважна більшість суддів Майдану вказували брехню в деклараціях доброчесності. Вони навіть досі під не визнають, що виносили такі рішення. І коли їх закон зобов'язує вказати це, вони вказують неправду. І коли ми встановлюємо ці факти і кажемо: ось дивіться, він навіть зараз бреше, – Вища кваліфікаційна комісія відкидає ці факти і, по суті, пропускає таких суддів".

Попередній матеріал
Засідання Генасамблеї ООН щодо російської окупації – відео
Наступний матеріал
Віче-реквієм і хода студентів: пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували в Івано-Франківську – відео

У переході під майданом Незалежності можуть створити музей – у КМДА розповіли подробиці

Справа за рішенням ВР: Луценко анонсував старт нової справи проти винних, які віддавали злочинні накази під час Майдану

Через питання про відставку суддів Бауліна і Вдовіченка в КСУ виникла суперечка

Пентагон поставить Україні навігаційне обладнання – подробиці

Слідство встановило особи 66 виконавців, яких підозрюють у вбивствах майданівців – Луценко

ГПУ відкрила справи за статтею "держзрада" через підрив обороноздатності України: що відомо