150 українських артистів, які залишилися без засобів існування в Німеччині повернулися в Україну

  150 українських артистів, які залишилися без засобів існування в Німеччині - сьогодні повернулися в Україну. Приголомшені тим що сталося, українці кажуть - їх зрадили двічі. Уперше - коли їм надіслали підробні запрошення на фестиваль, і вдруге - коли рідна держава кинула їх напризволяще. Артисти кажуть - без грошей, харчів та притулку, вони могли ще довго поневірятися на чужині, якби не допомога німецької сторони.

  З піснею на вустах та осадом у душі повернулися українські артисти з гастролей Німеччиною. Митці з шести міст України лишилися за кордоном покинуті напризволяще - після того, як організатори фестивалю заявили про банкрутство. Номери в готелі були неоплачені, а один з автобусів поліція поставила на штраф-майданчик через несправність. 

  Тарас Івашко, артист львівського хору: "Представники німецької влади повідомили нас, що наше консульство абсолютно не реагує і вони готові нам допомогти. Вони домовилися з готелем в якому ми проживали, ще на нічліг і також на харчування. Нам дали обіди гарячі і вечері".

  У Міністерстві закордонних справ України пояснюють: не могли повернути співгромадян додому коштом держави, бо люди стали жертвами спору суб`єктів господарювання. 

  Дмитро Дикусаров, речник МЗС України: "Є дві контрактні сторони, і треба дивитися на зобовязання. Немає такої практики, коли на посольство у випадку спору господарюючих суб`єктів рахунок оплачується за кошт держави чи посольства. Треба дивитися на контракти і з`ясовувати усі тонкощі справи".

  Артисти Харківської опери - на ці гастролі покладали багато надій. У рідному театрі зарплату видають із великим запізненням, тому і погодилися виступити за кордоном.

  Віталій Кобелінський, артист Харківської опери: "Эта ситуация в которой мы оказались, как дураки, была спровоцирована тем бедственным положением, в котором оказался наш театр. У нас не платят зарплату, сначала ее просто задерживали, теперь не платят и не обещают платить".  

  150 українських артистів зранку прибули в Україну. Львів`яни уже вдома, харків`яни вирушили потягом до рідного міста. У Німеччині залишаються ще п`ятеро учасників горе-гастролей - організатор турне, двоє артистів та двоє водіїв. За словами представників МЗС, ситуація під контролем. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У столиці стартує новий театральний сезон
  Наступний матеріал
  Фахівці вирішують як врятувати світ від нової економічної кризи [відео]
  Теги: