Фахівці вирішують як врятувати світ від нової економічної кризи [відео]

  Як запобігти новій хвилі рецесії - вирішують у ці хвилини фінансисти з країн "Великої Сімки". Засідання відбувається у Марселі, за участі голови МВФ Крістін Лаґард. На одній із двосторонніх зустрічей перед зібранням Лаґард попередила - світова економіка перебуває у небезпечній фазі і загроза нової рецесії - реальна.

  Міністри фінансів та голови центробанків Великої сімки - з’їхалися на зустріч до Марселя. Ключова тема порядку денного - хистка економіка європейських держав, що потребують фінансової допомоги. Зустріч відбувається у форматі вільної дискусії і не передбачає підсумкового комюніке. Учасники погоджуються - працювати задля зростання економіки потрібно спільно. Але єдиного рецепту немає, і кожна держава шукатиме власного виходу з кризи.

  Джим Флаерті, міністр фінансів Канади: "Думаю, на цій зустрічі ми всі погодимося пройти через біль фінансової консолідації. Це нелегко, це буде стресом для певних держав, але це - необхідно. Якщо не зараз - нам доведеться пройти через це потім. Адже з часом такі проблеми не зникають".

  До початку загальної зустрічі - відбулося кілька двосторонніх діалогів, і не лише у Франції, а й інших державах. Перед від’їздом до Марселя голова МВФ зустрілася із британським міністром фінансів. У своєму виступі Крістін Лаґард наголосила - світова економіка - у небезпечній фазі. І є ризик повторення рецесії. Попри це, Лаґард закликає не затягувати пасків надміру, щоб не поглибити кризи на ринку праці. Натомість пропонує шукати нетрадиційних методів.

  Крістін Лаґард, голова МВФ: "Можновладці повинні бути готові будь-якої миті вжити додаткових заходів для підтримки відновлення економіки. Це стосується навіть нетрадиційних методів. А фінансова стабільність розвинених економік має бути відновлена завдяки надійним і міцним планам консолідації. Щоправда, якщо ця консолідація надто стрімка - вона може завадити зростанню економіки, збільшити безробіття. Тому потрібен баланс - не надто швидко і не надто повільно".

  Окрім представників США, Канади, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції та Італії, що входять до Джи-7 - до Марселя з’їхалися і представники арабських держав, які нещодавно пережили революцію. Вони ділитимуться планами про поліпшення економічної ситуації у своїх державах.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  150 українських артистів, які залишилися без засобів існування в Німеччині повернулися в Україну
  Наступний матеріал
  Через помилку 5.000.000 людей залишилися без світла у США
  Теги: