13 вінницьких бояться залишитися без помешкання [відео]

  Просто неба бояться опинитися 13 родин одного з вінницьких будинків. Споруді майже два століття - старожили не пригадують, щоб її колись капітально ремонтували. У будівлі - трухлява стеля, наскрізні щілини та аварійні стіни. Люди не один десяток років просять чиновників переселити їх в інші помешкання. У міській владі кажуть - у міста немає грошей на придбання нових квартир.

  У цьому будинку Тетяна Іващук живе майже тридцять років. Горя жінці додає не так затісна квартира, як стіни, що тріскаються просто на очах. 

  Цій двоповерховій споруді майже два століття. Мешкає у ній 13 родин. Люди з острахом ходять будинком - в одному місці стеля струхла, зовнішні стіни відійшли, усе це  укріпили вряди-годи - підперли дошками. Люди неодноразово зверталися до мерії з проханнями про надання інших помешкань. Проте їх досі не почули.

  Ася Ларіоненко, мешканка аварійного будинку: "Ми знову прийшли на прийом і він нам робить три пропозиції: всіх старих людей ми відправимо в дом пристарілих і відвертає голову, я знову говорю йому, а як це можна так на якому основанії: він подумав ілі на 30 років арєнди, кажу не поняли, як це 30 років арєнди. Він посміхається, і третє – ілі в гостініцу".
   
  Тетяна Іващук, мешканка аварійного будинку: "Ми обращаємся, просим їх, допоможіть нам. За вісім років, по 2 квартирі уже можна було нас відсилити, то так як нас ніхто не собирається відсиляти, так ми зрозуміли".

  Чиновники виправдовуються, мовляв і раді б допомогти страждальцям, проте на нові квартири у місті немає грошей. А родинам з аварійних квартир пропонували місця у готелі - проте ті самі відмовилися.

  Сергій Кушнір, директор департаменту житлового господарста Вінницької міської ради: "У цьому будинку, ми пропонували неодноразово, з метою уникнення, скажем так, загрози їхнього проживання пересилитися в готель. На жаль у нас відповідного житлового фонду надати, альтернативи нема. У минулому році ми вишукали три приміщення, від житлового фонду – це гуртожиток і дві квартири. Пропонували мешканцям першого під`їзду, який знаходиться у більш критичному стані тоїсть пересилитися тимчасово у дані приміщення".

  Знімати інші квартири люди - не в змозі, бо здебільшого  - пенсіонери.  Щоб дах не впав на голову - кажуть, використовують крайній засіб - молитву. 

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Захисники прав жіноцтва провели масову акцію протесту у Каїрі
  Наступний матеріал
  Посилені бої за Дамаск веде сирійська опозиція
  Теги:
  Loading...