11 років тому не стало В`ячеслава Чорновола (репортаж)

  Пам`ять В`ячеслава Чорновола вшановують в Україні. Одинадцять років тому лідер впливового Народного руху та кандидат у Президенти загинув в автокатастрофі неподалік Борисполя. Спочатку аварію кваліфікували як ДТП. Утім у 2007-му прокуратура втретє повернулася до розгляду справи. У ГПУ вважають - для встановлення істини потрібна ексгумація тіла Чорновола. Однак не всі родичі готові дати на це згоду.

  Щороку двадцять п`ятого березня друзі та рідні В`ячеслава Чорновола з квітами, прапорами та свічками йдуть до кам`яного хреста на місці аварії. Далі - Байковий цвинтар та пам`ятник у центрі столиці. Представників єдиного колись національно-патріотичного руху загибель лідера не примирила. Тож вшановувати пам`ять Чорновола вони ходять нарізно невеликами групками. Однак усі сходяться в одному - якби Чорновіл жив, держава нині була б іншою.

  Дмитро Понамарчук теж їхав у тій злощасній автівці. У момент аварії він спав на задньому сидінні. Можливо, саме це врятувало йому життя, коли TOYOTA врізалася у КАМАЗ. Через десять хвилин до місця аварії під`їхала машина, у якій сидів Генадій Удовенко. Рухівець згадує - Чорновола попереджали про небезпеку.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Сьогодні друзі і рідні В`ячеслава Чор6новола переконані - це було не звичайне ДТП, а політичне вбивство. Утім через одинадцять років після трагедії мало хто вірить, що справу буде розкрито".

  Прокуратура тричі поверталася до багатостраждальної справи. Минулого року з`явилася інформація про те, що на тілах Чорновола та його водія Євгена Павлова були сліди чисельних ударів. Для з`ясування істини прокуратура запропонувала провести ексгумацію. Тіло Павлова уже було на експертизі, результатів якої не оприлюднювали. Ексгумації Чорновола не проводили.

  Син політика Тарас Чорновіл погодився на важку процедуру. За умови якщо все буде відбуватися в таємниці від громадськості. На ексгумації наполягає  і Микола Степаненко, який тривалий час очолював комісю з розслідування вбивства. Утім ілюзій щодо розкриття справи у нього немає.

  Наталія жижко, Максим Петраков, 5 канал  

  Попередній матеріал
  В Уганді виявили випадки зараження віспою
  Наступний матеріал
  МВФ: Українська економіка виходить з кризи
  Теги: