01.11 запроваджують нові правила маркування продуктів харчування

  Нові правила маркування продуктів харчування. З першого листопада "Держспоживстандарт" запроваджує норми, за якими склад харчів треба буде писати детальніше. Назви, що не відповідають вмісту продукту - використовувати не можна. Водночас новий стандарт не пепребачає обов`язкового маркування генномодифікованих організмів.
  Запровадження обов`язкового маркування продукції, що містить генномодифіковані організми - переноситься. Представники "Держспоживтсандарту" кажуть - уся справа за Урядом.

  Такі зміни можуть зашкодити не надто чесним виробникам, які задля економії, не гребують різними домішками, зокрема використанням генномодифікованих організмів. Приміром, справжнього масла нині на полицях магазинів майже немає. Здебільшого це спред, тобто маргарин. Інші ж виробники випереджують вимоги контролюючих органів і за власної ініціативи наносять на продукцію логотип "БЕЗ ГМО", тим самим роблять вдалий піар своєї продукції.

  Олександ Гриневич, представник компанії-виробника харчових продуктів: "Ми вже давно використовуємо логотип "БЕЗ ГМО", тому що наша продукція чиста і не має домішок. Проте, контролюючі органи перевіряють виробників не системно, тому умови не рівні. З іншого боку використання ГМО компонентів дозволяє зекономити 10-20%".

  Люди досі не знають, що вони їдять, бо запровадження маркування гальмує суперечка між виробниками пестицидів і постачальниками генномодифікованої продукції - запевняють екологи. За їхнімі словами - безконтрольне використання трансгенної продукції з часом призведе до порушень в екосистемі.

  Галина Тимочко, еколог: "Нам не потрібна така продукція, ми можемо заповнити Європу чистою, і при цьому мати не аби-який зиск для бюджету. Тим більше використання такої продукції ГМО не досліджене, і ми не знаємо який вплив матиме цей факт на оточуючий світ. Ми закликаємо Уряд терміново видати постанови про обов`язковае маркування".

  Максим Кузьменко, 5 канал: "Трансгенна пордукція значно дешевше звичайної. Приміром під час вирошування генномодифікованої картопля не потрібно використовувати отрутохімікати шкідники взагалі відмовляються їсти такий овоч".

  Медики досі не визначилися - чи шкідлива генномодифікована продукція, але переконані - люди мають знати, що вживають.

  Олег Швець, директор УНДІ харчування: "Науке окончательно не известно насколько вредно использование ГМО. Позитивный момент в том что растения становяться более устойчивыми и не тебують пестицидов и гербицидов, негатив в том что скорее всего такая прордукция может вызывать аллергические реакции".

  Маркування трансгенної продукції вже запроваджував прем`єр Янукович - у серпні 2007-го.  Проте у листопаді того ж року скасував власне рішення. Суд його поновив, але за виконання досі ніхто не брався.

  Максим Кузьменко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.90Мб)
  Попередній матеріал
  Масово звільняють працівників важкої промисловості (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  "Професія: рятувальник". Репортаж про спецпідрозділ МНС у Ромнах (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...