"Професія: рятувальник". Репортаж про спецпідрозділ МНС у Ромнах (ВІДЕО)

  "5 канал" продовжує серію репортажів "Професія: рятувальник". Сьогоднішня історія від наших журналістів - про унікальний підрозділ спецназу МНС, розташований у місті Ромни на Сумщині. Водолази, піротехніки, кінологи - у складі загону є фахівці, які здатні виконувати усі види рятувальних робіт і готові вирушити у будь-яку точку України менш як за годину.
  Щонайменше раз на місяць під Ромнами катаклізми: землетруси, техногенні катастрофи, масштабні автомобільні аварії та викиди шкідливих речовин. На щастя - вигадані. На цьому полігоні тренуються спецпризначенці МНС. У разі тривоги - загін у повній бойовій готовності вже за сорок хвилин.   

  Сергій Цегельник, начальник служби забезпечення життєдіяльності загону: "У кожного налагоджений тривожний речовий мішок. І всі дії відпрацьовані до автоматизму".

  Першими зазвичай вирушають бійці хімічної розвідки. Їхня сучасна лабораторія дає можливість швидко дізнатися чи є на місці аварії отрута або радіація.

  Ярослав Шкурський, начальник служби радіаційно-хімічного захисту: "Від 5 хвилин до 15 хвилин".

  Далі головна роль відводиться собакам. Вони шукають під завалами живих людей. У Ромнах поки що єдиний в системі МНС кінологічний центр. Сюди запросили найліпших фахівців з усієї України. Своїми руками кінологи звели полігон, аналогів якому поки що в Україні немає. 

  Ігор Заповітряний, заступник начальника кінологічного центру: "Здесь не может работать просто человек который просто хочет приходить и уходить на работу и с работы. Здесь своего рода не совсем нормальные люди. Тут нету ни выходных ни проходных у собаковода".

  Людей витягують з-під брил, які швидко піднімають гідравлічними пристроями. Цими ж інструментами можна перекусити арматуру, або зрізати дах авто, яке потрапило в аварію. Поруч піротехніки знешкоджують знайдену в землі авіаційну бомбу. Кажуть, такої роботи і в реальному житті хоч відбавляй. Постійно доводиться піднімати боєприпаси і з землі, і з дна водоймищ.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Це невелика сумська річка Сула. Її глибина не більше десяти метрів. Проте спеціалісти спецзагону МНС готують тут водолазів здатних занурюватися на глибину до 60 метрів".

  Водолазна служба - предмет особливої гордості спецзагону. За сотні кілометрів від моря за рівнем вишколу вони не поступаються бійцям з кримських підрозділів, які формувалися ще за часів СРСР. Кожний із членів підводної команди  має свій специфічний фах.

  Ігор Споденейко, начальник водолазної служби: "Водолаз-зварювальник, водолаз-підривник, водолаз-рятувальник".

  Зазвичай кінологи, підривники, рятувальники та водлази це окремі підрозділи МНС, які базуються у різних містах. Тож, спеціальний рятувальний загін з Ромен - це унікальне місце, де зібрані усі основні рятувальні служби. Нещодавно Президент підписав Указ про створення в Україні ще шести таких центрів швидкого реагування. А в планах командира загону - підготовка собак-водолазів та створення аеромобільної рятувальної служби. Переконаний, із кадрами проблем не буде.

  Сергій Біляєв, начальник загону: "Частина наша укомплектована на сто відсотків. Сто відсотків контрактники, прапорщики, офіцери".

  Тим більше за кілька років лави поповнять молоді офіцери - теперішні діти-сироти, якими опікується підрозділ. Поки що замість рятувальної техніки у їхніх руках музичні інструменти. Проте вони вже носять форму і мають впевненість, що вступлять до вишів МНС. 

  Олександр Аргат, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.2Мб)
  Попередній матеріал
  01.11 запроваджують нові правила маркування продуктів харчування
  Наступний матеріал
  Світ відзначає Геловін (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...