Зустріч Паралімпійської збірної в Борисполі: шквал емоцій та окремий термінал для переможців

Українські спортсмени привезли з Ріо 117 медалей та побили 109 рекордів

Цієї ночі в аеропорту Бориспіль з вигуками "Слава Україні" і "Ви-наші герої" українці зустрічали Паралімпійську збірну. Для пишної зустрічі виділили окремий термінал летовища.

Привітати героїв прибули цілі педагогічні колективи разом з учнями, а також київські родини разом з дітьми, аби привчати молодь пишатися рідною країною.

Вони принесли із собою синьо-жовті подушки, дитячі малюнки та короваї. Одна з матерів олімпійців Ірина Федина почепила на шию пряничну медаль, бо син повертається із "золотом" Паралімпіади.

До Борисполя цієї ночі з'їхалися з усіх куточків України. Під шквал позитивних емоцій і нестримних хвалебних вигуків виходять українські олімпійці. Їх вітають переможним гімном.

Як стало відомо, сьогодні з Бразилії повернулася тільки перша група наших паралімпійців, передусім, плавці. Зі 109 рекордів, які побили в Ріо українці, 94- саме у плаванні.

"Я ще не знаю, які мають бути відчуття, я вперше у такій ситуації", - соромлячись, каже володар 5 медалей Паралімпійських ігор-2016 з плавання Максим Крипак.

Він привіз з Ріо 5 золотих і 3 срібні медалі. Спортсменові поки лише 22 роки, і це його перша в житті Паралімпіада.

На найвищу сходинку п'єдесталу у Ріо чотири рази піднімалася плавчиня Єлизавета Мерешко. Крім золотих, має ще і бронзову медалаль.

"Моє особисте кредо – перемагати свої результати", - каже спортсменка.

Головний наставник паралімпійців Валерій Сушкевич наголошує, що влада має більше опікуватися проблемами людей з інвалідністю: "Хотів би звернутися до української влади з проханням забезпечити відповідний рівень соціальної підтримки людей з інвалідністю, забезпечення їх прав, тому що люди ці можуть неймовірні речі, вони можуть здійснювати неймовірні подвиги в ім'я України".

Як заявив міністр спорту, усі грошові винагороди переможцям уже нараховані.

Зазначимо, що паралімпійці, яких українці уже купають у славі і називають героями, присвячують свій тріумф героям АТО.

"Низький уклін їм від нашої Паралімпійської збірної. За їхньою перемогою на Сході стоїть наша перемога в Ріо", - каже переможець Паралімійських ігор-2016 Тарас Дутко.

Нагадаємо, українська збірна привезла з Ріо 117 медалей, з яких 41 -золота. Українців не лише посіли третє місце у світі, але й побили 109 рекордів.

Ольга Петрів та Іван Вірченко, 5 канал

Попередній матеріал
"Надто дорого обійдеться": Рим відмовився від заявки на проведення Олімпіади-2024
Наступний матеріал
Перша Леді США Мішель Обама провела зустріч із Мариною Порошенко

Зустріч Паралімпійської збірної України – відео

Загалом українським паралімпійцям виплатять $3,3 млн призових

Україна завершила Паралімпіаду в Ріо: 117 медалей

Закриття Паралімпіади в Ріо: Україна третя в медальному заліку