У Києві стартував чемпіонат Європи й Африки з вейкбордингу [відео]

  Вейкбордисти із 19 країн світу приїхали до Києва на чемпіонат Європи й Африки. Спортсмени віком від 9 до 20 років ковзають по воді, стрибають та підкорюють спеціальні трампліни.

  Коментарі зайві, коли на воді з`являються вейкбордисти. Спортсмени стрибають, розвертаються на 360 і більше градусів, виконують складні ковзання на радість глядачам. 

  На чемпіонаті Європи й Африки вейкбордисти мають пройти дві дистанції по 370 метрів. Вони самі розраховують, коли і які трюки виконувати. Найскладнішим для більшості учасників першого дня змагань виявилося стрибнути з трампліна та не впасти.

  Рауль Читореллі, учасник змагань, Італія: "Я не розумію, що сталося у воді. Мабуть, я не зосередився і упустив ручку, але це нічого. В мене ще є кілька спроб". 

  Герес Гуваклес, учасник змагань, Швейцарія: "Мене підвело кріплення. Воно розхиталося, і взуття неміцно трималося. А я ж хотів стрибнути на 540 градусів..."

  Максим Нікашкін, учасник змагань, Росія: "По идее, мне должно быть 15 лет, прежде чем попасть в "юниорс". Но вот - я попал, и я соревнуюсь с 18-летними дылдами, и мне достаточно трудно здесь учавствовать".

  На чемпіонат Європи до України зїхалися найкращі спортсмени у різних вікових групах. Наймолодшим із них - по 9 років. Багатьох на змаганння постійно супроводжують батьки.

  Джейн Еверет, мати спортсменки, Велика Британія: "Я тут, щоби підтримати дочку. Такий собі "чірлідер". Я за Меган не переживаю, адже вона розумна і фізично дуже сильна". 

  За стрибунами на київському пляжі пильно стежать друзі Сергій та Антон. Хлопці кажуть, трюки захоплюючі, але самі навряд чи зважилися б спробувати себе у такому небезпечному спорті.

  Антон: "Нє. В нас другий вид діяльності. Іншим спортом займаємось".

  Журналіст: "Яким? Футбол?"

  Антон: "Ні. В шахмати граємо".

  Якщо глядачі стежать за спортсменами з берега, судді прискіпливо спостерігають за кожним кроком вейкбордистів із човна. Багаторазовий оцінювач європейських та світових чемпіонатів каже - в Україні спортсменам пощастило з погодою і річкою.

  Нуно Алмейд д'Екой, головний суддя чемпіонату: "Дніпро! У Києві прекрасні погодні умови для вейкбордингу. Річка широка та спокійна. Я бачу, що людям подобається цей спорт. А ваші спортсмени взагалі дуже перспективні. Вони ще маленькі, але, повірте моєму досвіду, за кілька років вони будуть серед найкращих у Європі".

  Українців на чемпіонаті Європи та Африки з вейкбордингу - 15. Їх виступи заплановані на 23 та 24 серпня.

  Дарія Феденко, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд Італії припинив фінансувати реставрацію історичних пам`яток Риму
  Наступний матеріал
  Кілька столичних сімей 5 років живуть у закинутому гуртожитку [відео]
  Теги: