Кілька столичних сімей 5 років живуть у закинутому гуртожитку [відео]

  Без світла, води та газу в занедбаному гуртожитку вже 5 років живуть кілька сімей у столиці. В таких умовах люди опинилися після приватизації їхнього будинку. Забудовник, кажуть, позбавив їх усіх комункацій, сподіваючись, що люди виселяться. Утім, іти киянам нема куди. Нового приміщення їм ніхто не надав, адже усі рішення суду на боці того ж забудовника. Мешканці гуртожитку ходили вже і до Президента, але безрезультатно. Сьогодні вони вкотре постукали в двері чиновникам.

  Ірина Гаврилюк: "Жили тут люди. Це все кімнати були".

  Нині тут теж живуть люди. Але  - в нелюдських умовах. Три поверхи - наче після війни. 5 років тут немає ані світла, ані води, ані газу. Влітку ще нічого. Взимку мешканці цього гуртожитка засукують рукави.

  Ірина Гаврилюк: "Оце ми тут дрова пиляємо".

  Щоби обігріти свої кімнати, 5-ро сімей змушені рубати дрова, ходити по воду в сусідні будинки і митися у родичів.

  Ірина Гаврилюк: "Вибачте, що маємо - те маємо, що є - то є".

  У Ірини двоє дітей. За цією адресою вона прописана. 15 років сім`я жила і горя не знала. Згодом гуртожиток приватизували. Щоби виселити звідси мешканців, забудовники вимкнули всі комунікації. Та нове житло цим людям досі не надали. І так уже 5 років. Рятують лише знайомі та родичі.

  Ірина Гаврилюк: "Стірать? До знайомих просимся. Оце переділися, і все. У нас багато речей немає. Все в кульочку, все з собою".

  Вони стукали вже в усі можливі інстанції. Та Феміда - на боці забудовника. Ірина вже і не мріє про квартиру - гуртожиток просить. Лише не тимчасовий, а щоб ордер мати. Її ж сину важливий не ордер.

  Журналіст: "А яку квартиру ти собі хочешь?"

  Ярослав: "Любу, но щоб була з свєтом, газом".

  Зі своїх руїн мешканці гуртожитку - вийшли під прокуратуру. І це не перший їхній візит сюди. Буквально за півгодини - докричалися до чиновників.

  В`ячеслав Мармаш, нач. управління прокуратури м. Києва: "Приватизація гуртожитку за адресою Заболотного 132 відбувалася з порушенням законодавства. Наразі ми отримуємо звернення від громадян  і в найближчий час ми проведемо перевірку".

  На все про все прокуратура бере рівно місяць.

  Олена Король: "Неодноразово виходили і всі говорили, що поможемо, будем розглядать, і пять років уже розгяладють".

  Чекає рішення й Ірина. Але вже в серпні подумує запасатися дровами на цю зиму. А Юля перебирає в голові своїх друзів і знайомих - у кого сьогодні випрати одяг і де скупатися.

  Юлія Король: "Замовила таксі, назвала адресу, але коли він мене привіз, він каже - тут що, люди живуть? Кажу - живуть, живуть".

  Анна Мірошниченко, Іван Довганик, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві стартував чемпіонат Європи й Африки з вейкбордингу [відео]
  Наступний матеріал
  Кияни збирають підписи за збереження "Будинку зі зміями"
  Теги: