Стелла Захарова в програмі "Інформаційний ранок" 5 канал

Олімпійська чемпіонка назвала винних у провалі українців на Олімпіаді в Ріо

Гімнастка і олімпійська чемпіонка (1980) Стелла Захарова в програмі "Інформаційний ранок" прокоментувала результати виступу національної української збірної на іграх у Бразилії

На цьогорічній Олімпіаді українські спортсмени здобули 11 медалей: 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзових, посівши 31-е місце у загальнокомандному медальному заліку.

"Я просто благаю Президента звернути увагу на те, що відбувається зараз у галузі спорту", – заявила в ефірі "5 каналу" олімпійська чемпіонка Стелла Захарова.

"Ви собі не уявляєте, як це взагалі можна пережити, побачивши те, що ми сьогодні отримали на Олімпійських іграх, який результат ми веземо в Україну, і в мене таке враження створюється, що це влаштовує всіх керівників Міністерства молоді і спорту. Я б уже в польоті писала заяву про відставку", – сказала гімнастка.

Пропонуємо вашій увазі повну версію розмови зі Стеллою Захаровою:

Оцінюючи результати національної української збірної на Олімпійських іграх-2016, Стелла Захарова сказала: "Не можна сьогодні звинувачувати наших спортсменів, тренерів – вони зробили максимально все, вони готувалися в тих умовах, в яких готувалися. І якби хоча б хтось піднімав питання фінансування і вкладав саме ті гроші, які ми забираємо сьогодні від платників податків, отримавши в державний бюджет Міністерства молоді та спорту, я думаю, що тоді б все зовсім по-іншому було. І мені хочеться сказати, що цих грошей би, я всюди про це зараз говорю, цих грошей, які отримало Міністерство молоді та спорту для підготовки до Олімпійських ігор національної збірної команди України, вистачило б з головою для всіх і не тільки для олімпійських видів спорту – для дитячого спорту, для покупки інвентарю, для реконструкції спортивних баз. І тоді б наші спортсмени перед Олімпійськими іграми за два роки не виїжджали".

Крім того, олімпійська чемпіонка звернула увагу на проблему недофінансування українського спорту та корупцію у профільному міністерстві.

"Давайте візьмемо сьогодні нашого весляра Чебана – він обслуговував себе разом з тренером сам, сам себе фінансував. Жодної копійки Міністерство сьогодні не дало цій людині, яка виграла олімпійську медаль. Давайте візьмемо Олега Верняєва того ж, скільки ми сил доклали і кричали для того, щоб купити гімнастичне обладнання. Якби ми цього не робили, я думаю, що Верняєв поїхав би на старому списаному обладнанні, на якому він тренувався б, і ніхто б ці питання не піднімав, тому що це невигідно. Сьогодні вертикаль існує така – міністр і всі інші клерки за рівнем, кожен на своєму рівні краде державний бюджет, який призначений для спортсменів, для їх підготовки. І коли я кричала два роки тому про те, що нас чекає такий результат, ніхто не вірив цьому. Але ось результат – 31 місце, 11 медалей. Якщо взяти 2012 рік, у нас було 14 місце, 20 медалей – з них 5 золотих. Це при фінансуванні в два рази менше. Який висновок з цього? Повинен звіт дати сьогодні наш міністр – куди пішли ці гроші. Пан міністр готує зараз петиції виправдань – який він "класний" і скільки він зробив для спорту. Знаєте, мені як спортсменці соромно сьогодні стає, замість того, щоб заритися в пісок і не вилазити нікуди при тому виступі, при тій проблемі, яку ми зараз маємо, пан Жданов буде зараз виходити і виправдовуватися перед українським народом, скільки він зробив. Не треба прикриватися патріотизмом і любов'ю до Батьківщини і українського народу, тому що ці бабусі, які сьогодні платять податки, і які останнє забирають у своїх онуків, все це йде в кишені чиновників", – сказала Захарова.

Підсумовуючи досягнення національної збірної на Олімпіаді та нинішній стан українського спорту, Стелла Захарова звернулася до глави держави із закликом якомога швидше звернути увагу на те, що відбувається в профільному міністерстві.

"У мене є така можливість сьогодні, звернутися до мільйонів українців, бо це питання треба піднімати і звернутися через ваш канал до нашого Президента. Він повинен зробити висновки і якомога швидше допомогти спорту – прибрати людей непрофесіоналів, які в ньому працюють. Сьогодні в спорті повинні працювати спортсмени, менеджери хороші, у нас є такі люди. Тоді наша країна буде прославляти наш народ, нашу Україну. Прийшовши на посаду міністра спорту, міністр спорту повинен був відразу ж очистити всіх тих чиновників старих, які сиділи на своїх кріслах і знаючи цю систему і схему крадіжки – прибрати. Але цього не було зроблено". 

Нагадаємо, нещодавно в ефірі "5 каналу" спортивний журналіст Валентин Щербачов заявив, що Олімпіада в Ріо має стати уроком для України.

Попередній матеріал
Посольство Великої Британії привітало Україну з Днем Незалежності віршем Ліни Костенко
Наступний матеріал
Дипломат: У разі загострення ситуації на Донбасі допомога США Україні буде потужнішою
Теги:
Loading...

Українські каноїсти здобули бронзу на Олімпіаді в Ріо

Ріо-2016: Українка пройшла у фінал багатоборства з художньої гімнастики

Олімпійський рекорд українця у Ріо: журналісти "5 каналу" дізналися у матері спортсмена секрет успіху

Український каноїст встановив новий олімпійський рекорд у Ріо

Як на Олімпіаді в Ріо слухали український гімн: відео нагородження Олега Верняєва

Українські шаблістки вибороли срібло на Олімпіаді в Ріо