Олімпійський рекорд українця у Ріо: журналісти "5 каналу" дізналися у матері спортсмена секрет успіху

18 серпня на Олімпіаді у Ріо каноїст Юрій Чебан не лише переміг, а й встановив новий олімпійський рекорд

Олімпійського чемпіона, каноїста Юрія Чебана вже найближчим днями чекають на Батьківщині – в Одесі. З близькими спортсмена вже поспілкувалися кореспонденти "5 каналу".

"Юрко, я тебе вітаю! Дякую, що ти це зробив! Багато хто говорив, що ми зробили усе, що змогли, а ти зробив те, що міг! Це було захмарне навантаження для тебе. Я дуже задоволена і щаслива, що ти це зробив", 50 це перша розмова телефоном телефоном пані Людмили, матері олімпійського чемпіона, із сином після його перемоги на Олімпіаді в Ріо. Після недовгого обміну теплими словами Юрій прощається.

Людмила ж розповідає – у перемозі сина не сумнівалася. "Можна бути фізично 100 разів сильним, але, якщо морально ти трохи кульгаєш, то нічого не вийде. Я його переконала, що він найсильніший, проте йому боятися немає чого, нехай його бояться. Тому він і перемагає, це секрет успіху", 50 каже Людмила Чебан.

Перший тренер гребця, Євген Лесяк, добре пам’ятає, як починав свою спортивну кар'єру дворазовий олімпійський чемпіон.

"Юра дуже швидко виявив себе як талановита постать. Він почав займатися пізніше, ніж інші хлопці", – каже Лесяк.

"Ось, працюємо з катером. Я на рулі, веду групу. Група рухається. Я дивився, як він швидко зростав! Уже вони (інші спортсмени) ледве могли терпіти, а він усе додавав", - згадує маленького Юрія тренер.

З Ріо Юрій везе свою другу золоту олімпійську медаль. Першу завоював ще 4 роки тому у Лондоні. Під час змагань у Бразилії не минулося без несподіванок. Через суддівську помилку Чебана відправили у список учасників так званого втішного фіналу. Лише після його звернення, арбітри переглянули своє рішення і включили до фінальної гонки.

/
/

Нагадаємо, 18 серпня у Ріо-де-Жанейро у веслуванні на 200 метрів Юрій не лише переміг, а й встановив новий олімпійський рекорд

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент: до безвізу з ЄС залишились лічені тижні
Наступний матеріал
Дружина Саакашвілі візьме участь у виборах у Грузії

Каноїст Юрій Чебан прокоментував свою перемогу на Олімпіаді: вона затьмарила всі мої попередні тріумфи

Ріо-2016: каноїст Чебан здобув золоту медаль для України

Олег Верняєв приніс Україні перше золото на Олімпіаді в Ріо

Ще одна перемога в Ріо: українець Бондаренко завоював бронзу зі стрибків у висоту