Велоперегони Одеса
Велоперегони Одеса 5 канал

Downhill та cross-country: в Одесі влаштували екстремальні перегони велобайкерів

Перегони на самому узбережжі Чорного моря – в Одесі більше сотні велобайкерів змагалися за звання кращого

Щоб спробувати свої сили, на Південь з'їхалися учасники з різних куточків України. Були і гості з Молдови. За шибайголовами стежила кореспондент "5 каналу" Ольга Дунська.

Лунає команда, і всі велобайкери роблять пробне коло. Учасники змагань випробовують свої сили у даунхілі (downhill) – це швидкісний спуск зі схилів, а також крос-кантрі (cross-country) – це одна зі спортивних дисциплін на гірському велосипеді.

"Крос-кантрі – це олімпійський вид. Це їзда по пересічній місцевості. Використовуємо рельєф схилів, траси здоров'я, який мало не торкається моря. Це єдина траса в Україні. Тут і прийматимемо Чемпіонат України", – розповідає суддя змагань Олексій Федоров.

Велоперегони Одеса
Велоперегони Одеса5 канал

Стартують учасники у різних вікових категоріях та з різною підготовкою. Траса для крос-кантрі завдовжки два кілометри прокладена між пагорбами лісосмуги. Здолати її – не всім під силу. Однак найуспішніше впорався із завданням 34-річний Олег. Йому траса підкорилася цілих 7 разів.

"Усе залежить від конкуренції: чим більше швидкість – тим більше кіл можна проїхати. Скільки готувався? Я все життя катаюся на велосипеді, останні років десять більше аматорськи беру участь у змаганнях, до цього займався професійно", – розповідає переможець крос-кантрі Олег Бімбаш.

Велоперегони Одеса
Велоперегони Одеса5 канал

Інший етап змагань – даунхіл. Учасники мають спуститися зі схилу до морського узбережжя.

"Даунхіл відповідає олімпійським стандартам 450 метрів. У Карпатах також є, проте наша траса вважається однією з найскладніших щодо пересічної місцевості. У нас є перепад висот – близько 400 метрів – і трампліни. Вона складна", – зазначає організатор змагань Ігор Шафігулін.

Велоперегони Одеса
Велоперегони Одеса5 канал

Аварія байка – це чи не типова ситуація у таких перегонах. Одному з учасників утриматися на двоколісному не вдається. Пояснює: "Зустрічний вітер не в той бік дмухнув, от я і вирішив із деревом обійнятися".

Велоперегони Одеса
Велоперегони Одеса5 канал

Загалом участь у змаганнях бере майже сотня вело-прихильників з Рівного, Одеси та Бердянська. Умови прості – перемагає той, хто якнайшвидше подолає трасу.

Учасник змагань Дмитро Топал з Кишиніва зізнається: "Складно, мало часу тренувалися, трасу не знаємо. Ми приїхали з Кишиніва, тож не встигли її дослідити. Але зазвичай нічого супер складного немає – береш широкий радіус, дивишся на вихід із повороту, а тоді відпускаєш ногу донизу".

Уже навесні в Одесі планують провести черговий чемпіонат. Організатори обіцяють, що траса стане ще складнішою.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Замерзлі колеса – гарячі серця: у Черкасах відбулися зимові мотогонки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пластична операція – задарма: у Тернополі лікар-благодійник допомагає повірити у себе
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Loading...