Червоний Хрест
Червоний Хрест 5 канал

Зону ООС закривають на в'їзд та виїзд: як живуть прифронтові села під час карантину

Читайте по-русски
125 мирних мешканців опинилися в ізоляції не лише через війну, а й через коронавірус

Тепер ізольовані не лише через війну, а ще й через карантин. Донецьку і Луганську області закривають на в'їзд. З 28 березня рух із сусідніх областей – Харківської, Запорізької та Дніпропетровської буде обмежений через загрозу поширення коронавірусу. Населені ж пункти на лінії фронту тепер крім постійних пострілів та вибухів, починають звикати ще й до нових карантинних умов життя. Як живуть прифронтові села під час карантину дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Розтрощені будинки та постійні звуки пострілів. Це селище Жованка, яке розташоване поблизу окупованої Горлівки. Саме по ньому простягається лінія фронту. 125 мирних мешканців, серед яких семеро дітей, нині опинилися в ізоляції не лише через війну, а й через карантин.

"Газелька у нас ходила два рази в тиждень – вівторок і четвер, але в зв'язку з коронавірусом її скасували", – каже Надія, місцева мешканка.

Автобус вивозив охочих до міста, де люди могли придбати продукти та ліки. Тепер, можуть, їхати хіба що власним транспортом.

"У кого транспорт свій є, той їздить. А як немає транспорту, так і не їздимо", – говорить Тетяна.

"Ну, машин у нас тут мало. Ну, 4-5 людей тільки с машинами", – каже місцевий мешканець Сергій.

Продуктовий магазин у селищі є і товари першої потреби можна купити, щоправда, місцеві кажуть, ціни трохи кусаються.

"Є магазин один і ще ларьочек. Ось це в ньому купуємо, що там кому необхідно. Але в одному магазині ціни дуже дорогі", – додає Тетяна.

Місцеві на асортимент продуктів не нарікають. Кажуть, справляються. Та й волонтери за таких обставин підвозять харчові набори.

Єдина проблема для жителів прифронтової Жованки – медикаменти.

"Далеко знаходяться аптеки, вони в Бахмуті знаходяться. Ось ліки купити. Ну, поки на два тижні поки вистачає, а далі будемо щось думати", – говорить Надія.

Найближча аптека за 25 км від селища. Місцева влада сприяла відкриттю однієї у сусідньому Майорську. Однак, завезти ліки і відкрити не встигли – оголосили карантин.

"Нас відвідує постійно медична служба "Асап", це волонтерська організація при Збройних силах України. Червоний хрест відвідує постійно. Плюс ФАП працює у штатному режимі", – говорить Володимир Весьолкін, голова військово-цивільної адміністрації селища Зайцеве.

Нині місцева влада намагається організувати доставку захисних масок для населення.

"Ми цим займаємося. Або щоб привезти маски і роздати благодійниками. Або привезти зможуть підприємці і продати. Я не вирішив, як воно буде, бо у пошуках", – каже Володимир Весьолкін.

Ще одним відкритим питанням для влади лишається зорганізувати доставку пенсій в умовах карантину. Зазвичай, до селища приїжджав мобільний банкомат. Чи пропустять його цього разу – невідомо.

"Це 11,12,13 число кожного місяця. Буде до цього підходити, ми зателефонуємо і дізнаємося, буде Ощадбанк їхати, чи не буде. На Майорську Ощадбанк стаціонарний банкомат працює, кошти завозять, все добре", – говорить, голова військово-цивільної адміністрації селища Зайцеве

У Жованці не втрачають оптимізму. Кажуть, після гарячої фази війни і 11 місяців у підвалах без світла, переконані, селище переживе і карантин.

Євгенія Китаїва Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Момент істини для України: економічний колапс чи підтримка "антиколомойського закону" – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції: онлайн брифінг МОЗ – завершено
Loading...

МОЗ закликало повідомляти правоохоронців про сусідів, які порушують умови самоізоляції

У Запоріжжі повідомили про перше одужання від коронавірусу

У МОЗ припускають перекваліфікацію медиків через брак реанімаційних медсестер та анестезіологів

Додалося 12 випадків: на Буковині більшість інфікованих коронавірусом заразилися від родичів, які приїхали з-за кордону

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні і світі – що відомо станом на ранок 28 березня

В Україні померли ще чотири людини, хворі коронавірусом – МОЗ (оновлені дані)