Смерть Комарніцького
Смерть Комарніцького 5 канал

Знову копи, знову смерть: у Вінниці через смерть Комарніцького пікетували управління Нацполіції

Читайте по-русски
Активіст і член партії "Громадянська позиція" Олександр Комарніцький так і не прийшов до тями після 12 діб у комі – після конфлікту з правоохоронцем

У Вінниці мітингарі вимагали покарати винних у смерті громадського активіста та члена партії "Громадянська позиція" Олександра Комарніцького. Люди пікетували місцеве управління Нацполіції. На протест зібралися після звістки про те, що чоловік не вийшов із 12-денної коми після побиття поліцейським. Чи були кадрові рішення через трагічний інцидент – далі.

Під стінами місцевого управління Нацполіції – кілька десятків людей із плакатами. На мітинг вийшли після звістки про смерть місцевого активіста та члена партії "Громадянська позиція" Олександра Комарніцького, який 12 діб пробув у комі після конфлікту з правоохоронцем. Мітингарі вимагають покарати винних.

Конфлікт між поліцейським та активістом стався 11 червня. За офіційною версією, оперативник запропонував чоловікові стати понятим під час проведення слідчих дій. Комарніцький – відмовився. Після цього виникла сутичка, під час якої правоохоронець відштовхнув чоловіка, і той упав.

Дружина Олександра запевняє, її чоловік – не конфліктна людина і не міг спровокувати сутичку. Тож у цю версію не вірить.

"Свідки розповідають, що Саша просто йшов, а на місці вже стояв цей Пивовар, чекав. Між ними була розмова, кілька слів – і Пивовар одразу вдарив мого чоловіка. У нього перелом основи черепа, множинні переломи черепа, п'ять гематом, повітря в голові, перелам лівої ноги, тріщина в нозі. І деякі лікарі кажуть, що в нього вибиті зуби. Від одного поштовху таких травм не може бути", – впевнена Леся Комарніцька.

У неділю, 23 червня, силовику, якого підозрюють у вбивстві Комарніцького, обрали запобіжний засіб – цілодобовий домашній арешт. Активістів таке рішення обурило. Вимагають зміни запобіжного заходу. Підготували сім вимог до президента, Міністерства внутрішніх справ та Державного бюро розслідувань.

"Розслідувати вбивство якнайшвидше і об'єктивно. Щоб слідчий ДБР спрямував клопотання до суду про взяття підозрюваного під варту. Третє – це кадрові питання, звільнити з посад начальника ГУ Нацполіції області, керівника поліції Вінниці та людину, яка писала дурниці про "впав і вдарився", – це начальник відділу комунікації поліції. Далі компенсувати моральну та матеріальну шкоду родині," – перераховує активіст Юрій Павленко.

Кадрові рішення вже є, заявив голова Нацполіції Сергій Князєв. З посади звільнено заступника начальника обласної поліції Сергія Сокиряна. Крім того, на час проведення розслідування від обов'язків відсторонений начальник поліції області генерал Юрій Педос і ще четверо правоохоронців.

"Чому цей молодий чоловік у званні старшого лейтенанта вчинив так? Чому він не співвідніс свою силу з необхідністю в тих подіях, які відбувалися? Саме керівники, які відповідають за це, сьогодні й відсторонені на період проведення службового розслідування. Більшість із них буде знято з цих посад з наданням меншого обсягу роботи. Або деякі з них будуть звільнені з поліції", – відзвітував Князєв.

Про апеляцію на рішення Хмельницького міськрайонного суду вже заявили у прокуратурі. На сайті відомства повідомили – вимагатимуть у суддів замінити запобіжний захід підозрюваному на взяття під варту.

Софія Бабейко, Олег Смаковський, Вінниця,"5 канал"

Попередній матеріал
"Cамі знищують свою сутність": стали відомі країни, які виступають за повернення Росії до ПАРЄ і проти
Наступний матеріал
У Києві під одним дахом зберуть архіви усіх радянських каральних органів
Loading...