ГогольFest
ГогольFest 5 канал

З'їхалися актори, художники, актори та музиканти з усієї країни: чим дивує ГогольFest цього року – сюжет

Читайте по-русски
За весь час існування фестиваль відбувався у шести містах України

Опера та балет на заводі, арт-лабораторія на річковому вокзалі. У Дніпрі триває фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest. Художники, актори, музиканти з'їхалися зі всієї країни. Спеціальною подією стала вистава під назвою "Тру". Організатори кажуть, її могли створити лише раз і лише у Дніпрі. Що в ній особливого і чим ще дивували учасники фесту, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Залізничний вокзал – кінцева зупинка розмальованого потягу і старт ГогольFest у Дніпрі. У вагонах до міста прибула тусовка фестивалю сучасного мистецтва. Фестиваль розгорнувся на трьох основних майданчиках. Простором для творчих експериментів десятків художників стали давно безлюдні поверхи річкового вокзалу.

"Це лабораторний режим, люди, які будуть приходити сюди, будуть бачити, як виконується одна із інсталяцій", – каже художник Валентин.

Валентин приїхав із Вінниці, він відтворює "Зоряну ніч" Ван-Гога із паперових стаканчиків. Його ідея, пояснює, показати: подекуди тираж спотворює до сміття найвідоміші шедеври.

"На футболках, носках, на паперових стаканчиках. Це перетворюється в масовість і це настільки дикий рух, що воно знецінюється", – додає Валентин.

Про "Дегустацію книжок" – новий формат знайомства з літературними текстами, автори проекту розповідали в дніпровському центрі сучасної культури. Відео-уривки творів створені вже для двох сотень книжок.

"Ось фрагмент тексту, ось яким є цей світ на дотик, смак, звук, і далі ви приймаєте рішення – хочете його читати чи ні, пірнути далі, чи цього фрагменту вам достатньо", – розповідає співкураторка проєкту "Дегустація книжок" Анастасія Євдокимова.

Та всього пів тисячі людей змогли потрапити на майданчик колишнього промислового гіганта, аби подивитися спеціальну подію фестивалю під назвою "Тру". Ексклюзивна подія ГогольFest відбулася на сцені, зведеній поміж цих промислових труб колишнього заводу Карла Лібкнехта. Опера, яку сьогодні показали, ніколи не повториться, запевняють організатори.

"Ці труба і ще з цими світловими інсталяціями, вони звичайно заворожують. І це унікально – більше ніде такого немає, а сам цей опера-балет, там використовується поезія Шевченка, Ліни Костенко – це як би трішки стиснута історія України, але с надією і мрією про завтрашній день", – акцентує увагу засновник фестивалю ГогольFest Влад Троїцький.

Завадили зібрати більшу аудиторію глядачів карантинні обмеження, кажуть організатори. Виставу транслювали онлайн.

"ГогольFest приваблює своєю інтригою, що вони вигадають ще, що буде наступним, який формат , яке місто, що вони між собою ще заміксують", – підсумувала глядачка Катерина.

У Дніпрі ГогольFest відбувся втретє. За час існування він проводився у шести містах країни, зібрав зо двадцять тисяч художників і майже мільйон глядачів.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також: Фільм про одеську в'язницю отримав відзнаку на Венеційському кінофестивалі 

Попередній матеріал
Щороку рак грудей діагностують у 16 тисяч українок: у Києві відбувся забіг на підтримку жінок
Наступний матеріал
До Дня захисника у Києві провели мистецький захід "Характерник": як це було
Loading...

"Понарожали! Навіщо нам діти" – Татуся Бо на фестивалі "Дніпровський пост"

Читання пам’яті Горького Лука: всі учасники – "Дніпровський пост"

Російський рейх буде зруйновано: коли, як і чому – Айдер Муждабаєв на фестивалі "Дніпровський пост"

"Чуємо, що ми ще живі": на Львівщині відбувся етнічний фестиваль "Гомін Лемківщини"

Рекордні "Чорноморські ігри": як у Скадовську відбувся 18-й дитячий фестиваль

На Херсонщині стартував дитячий фестиваль "Чорноморські ігри-2021"