Черкаси
Черкаси 5 канал

Жорсткий карантин повертається в Черкаси – так постановив суд: що кажуть люди

Читайте по-русски
Громадський транспорт у місті продовжує курсувати

Пом'якшення не буде. Дію скандального рішення Черкаського виконкому про послаблення карантину з 1 травня призупинив окружний адміністративний суд. Позов з вимогою скасувати це рішення подала черкаська ОДА відразу після його запровадження. Суд розглядав справу в закритому режимі. Усе через карантин. Як до такого рішення поставилися чиновники і звичайні містяни? Кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко розкаже.

Черкаси тиждень жили в умовах пом'якшеного карантину, почав курсувати громадський транспорт, відкриватися непродовольчі магазини та перукарні, а ще люди масово пішли в парки. Але нині у місто повертається жорсткий карантин – так постановив окружний суд.

Підприємець Сергій Рогожан готується до відкриття свого будівельного магазину. З минулого тижня почав поновлювати асортимент, але відкриватися чи ні – щодня вагається, бо міська влада дозволяє, державна забороняє, а поліція штрафує.

"Були випадки, що виписували протоколи, коли прийняли, в четвер або коли 1 травня вихідний був, бо субота-неділя навіть вихідний був, але були випадки, що поліція приходила – дезрозчини замовляли. На цьому тижні ми замовляємо товар, постачальникам телефонуємо, товар потихеньку завозимо", – розповідає Сергій Рогожан, підприємець.

Ще вчора деякі непродовольчі магазини та перукарні – працювали, а нині – двері зачинені. Кав'ярні і ресторани працюють лише на доставку і готуються до відкриття вже після 11 травня, як це дозволить уряд.

Гуляти у парках – знову зась. Проте громадський транспорт продовжує курсувати. Про скасування дозволу тут чули, але кажуть, що розпорядження зупинятись – не отримували. Але працівники АТП зізнаються – бояться такого рішення.

"Зарплата змінилася в меншу сторону, тому що ми тоді перевозили більше пасажирів, а зараз те, що ми возимо мало, от вам і зарплата. Але раді тому, що після карантину хоч така зарплата", – каже Микола, водій автобуса.

Послаблення карантину обласні чиновники оскаржували в суді. Там позов задовольнили. Заступник голови обласної адміністрації пояснює – рішення міського виконкому було поза законом, до того ж послаблення могло спричинити нову хвилю захворюваності.

"Рішення не є законним з точки зору норми закону і це наша головна позиція щодо введення – ми не чекаємо певної дати введення послаблень норм карантину, всі ці дати чітко виважені спеціалістами, вони прогнозовані і через це такі передчасні дії схожі на політичні дії, а не на логічні", – говорить Дмитро Ляшов, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації.

Міський голова, Анатолій Бондаренко, планує подавати апеляцію. Аргументує: за тиждень послаблення – захворюваність не зросла. Крім того, його обурює те, що на засідання суду не запросили представників міської влади.

"Розгортається такий силовий варіант в тому числі, на жаль, наших судів. Це рішення, на мою думку, не містить ознак юридичної сили, тому що суд вважає, що він знає краще ситуацію, ніж наші черкаські лікарі, епідеміологи, ніж ми, законна черкаська влада", – каже Анатолій Бондаренко.

Судова тяганина жодним чином не вплине на черкасців, адже з 11 травня, за рішенням уряду, карантин послаблять по всій країні.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Жахіття Другої світової повернулися в Європу" – Карл Шльоґель про війну Росії проти України
Наступний матеріал
"Мир і Війна" – міжнародний телемарафон до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі
Loading...

"Я не бачу майбутнього в команди Зеленського" – міський голова Черкас

У Черкасах пройшов мітинг на підтримку міського голови – відео

Допит черкаських чиновників у справі щодо послаблення карантину перенесли на невизначений термін

"Черкаси чинитимуть опір": міський голова Бондаренко відреагував на звернення Зеленського

"Привіт" від Зеленського і мітинг біля стін поліції: наслідки пом'якшення карантину у Черкасах

Храми ПЦУ на Черкащині перейшли на новий режим роботи – сюжет