Можлива окупація Харкова
Можлива окупація Харкова 5 канал

"Зберігати спокій, чистити кулемет": реакція людей на слова Зеленського про можливу окупацію Харкова

Читайте по-русски
Один із найбільших обласних центрів, місто–мільйонник Харків нині під загрозою російського вторгнення

Послідовність наше все. Глава держави 19 січня, хоч і не вельми переконливо, але все ж докладаючи зусиль, намагався заспокоїти нас, українців, не піддаватися паніці, бо нового наступу Росії на Україну не буде. Дорікнув ЗМІ і партнерам України за те, що розганяємо панічні настрої, обговорюючи та згущуючи барви про ситуацію на кордонах. А насправді – все ж під контролем.

Уже було й повірили, і навіть трохи заспокоїлися за два дні, спостерігаючи, як американці множать Росію на нуль дипломатично, як британці літаками везуть зброю, яка лускає танки ворога мов горіхи, та і й інші сусідні та братні країни не стоять осторонь, надаючи всебічну підтримку і допомогу.

Аж тут Президент в інтерв'ю Вашингтон Пост говорить, що Росія може захопити Харків і тоді почнеться велика та кривава війна, від якої програють усі. Увесь світ відчує відголоски. Гуманітарні, економічні, військові. І одразу постає питання. Що це було? Коли ми, журналісти, говоримо про непослідовність дій влади, то це не тому, що ми владу не любимо. Це тому, що ми любимо свою країну і хочемо в ній жити. Це тому, що ми хочемо бути впевненими, що наша влада – адекватна і професійна та знає, що робити, а не тільки промовляти контраверсійні тексти, від яких точно спокійніше не стане.

У Харкові така заява Володимира Зеленського, м'яко кажучи, викликала легкий подив. Міський голова Терехов нагадав Президенту, що міста без бою не здаються. А Харків захищатимуть не тільки його мешканці. 

Один із найбільших обласних центрів, місто–мільйонник Харків нині під загрозою російського вторгнення. Принаймні таке заявив президент України в інтерв'ю виданню Вашингтон пост. Містяни – занепокоєні.

"Дитина відвідує дитячий садок. І буквально на попередньому тижні формували там тривожний чемоданчик. Ми не збирали такого собі дома, напевно тому що, ми морально не готові до того, що будуть такі події", – каже мешканка Харкова Олена Вакуленко.

"Я б не хотіла взагалі цього. Навіть думати про це не дуже хочу. Куди бігти, не знаю, мабуть у бомбосховище", – розповідає містянка Тетяна.

Бомбосховища є, але як слід не облаштовані. Їх на інтерактивній карті показує аналітикиня Марина Ніколаєва.

"Фактично існує дві карти. Це геопортал Харкова, та карта безпосередньо рятівників. Це їх можна переглянути по адресах. І на геопорталі Харкова якщо нажимаєш позначку укриття", – каже аналітик Марина.

Громадська організація, де працює аналітикиня, заходилася перевіряти бомбосховища міста, тільки–но почули про перші скупчення військ неподалік кордону. Окрім метро і підземних переходів, укриття переважно розташовані у багатоповерхівках. Однак, не всі придатні для перебування там.

"Більшість укриттів у Харкові – це підвали багатоповерхівок і їх не вситачає. Адже частина підвалів у 90–х були продані. Частина підвалів знаходиться у занедбаному стані наразі міськрада виконує роботу по їх відтворенню, але не всі вони у якісному стані", – розповідає Марина Ніколаєва.

А от у центрі міста з бомбосховищами ще гірше. Одне укриття, що ми знайшли, – вентиляційна шахта – і те забите сміттям.

Тим часом місцеві справді чистять кулемета, тобто потроху долучаються до територіальної оборони, розповідає старшина тероборони області. Попередні навчання на Харківщині відбулися менше місяця тому. А днями тут мають поновити підписання контрактів із новими добровольцями. Охочих – удосталь.

"Просяться, я не скажу, що черги але просяться. Є фізики ядерщики, є студенти, є тільки школу закінчили, яким немає 18, є вчителі. Є продавці. Є ті, котрі взагалі зброю не тільки не тримали в руках не бачили в очі", – каже головний старшина бригади тероборони Харківської області Михайло Соколов.

Не здавати місто пообіцяли й у мерії Харкова.

"Сьогодні місто Харків буде протистояти і міцно протистояти будь–якій агресії. Ми всі разом харківчани, жителі України не дозволимо нікому віддати місто Харків. Будь–який загарбник, який тільки думає прийти на нашу землю повинен знати, що він отримає міцну відсіч від міських громадян, від наших міжнародних партнерів, від усіх жителів України. Місто Харків був, є і буде українським!", – заявив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Головне – не піддаватися паніці, просять містян тутешні чиновники. Поки що ніяких надзвичайних ситуацій ні в самому Харкові, ні в області не виявили.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Волонтера-майданівця висилають у Росію: чому ДМСУ відмовила йому в українському громадянстві – сюжет
Наступний матеріал
"Абсурдне, ідіотське звинувачення" – Яценюк про справу проти Порошенка
Loading...
Болгарія і Румунія відповіли Росії на вимогу вивести з їхніх країн війська НАТО

Болгарія і Румунія відповіли Росії на вимогу вивести з їхніх країн війська НАТО

Турецькі дипломати прокоментували можливі перемовини України й Росії в Туреччині – ЗМІ

Турецькі дипломати прокоментували можливі перемовини України й Росії в Туреччині – ЗМІ

"Якщо не буде національної єдності – українська держава з політичної карти зникне" – Портников

"Якщо не буде національної єдності – українська держава з політичної карти зникне" – Портников

"Те, що хоче Путін – зовсім не про Донбас": Клімкін розповів про російську мету дестабілізації в Україні

"Те, що хоче Путін – зовсім не про Донбас": Клімкін розповів про російську мету дестабілізації в Україні

"Це критичний момент": чим завершилися переговори Блінкена та Лаврова – сюжет

"Це критичний момент": чим завершилися переговори Блінкена та Лаврова – сюжет

"Нехай росіяни не роззявляють рота": міський голова Харкова прокоментував припущення щодо окупації міста

"Нехай росіяни не роззявляють рота": міський голова Харкова прокоментував припущення щодо окупації міста