Річка на Волині
Річка на Волині 5 канал

Затопило п'ять сіл: як Волинь готується до повеней – сюжет

Читайте по-русски
На боротьбу зі стихією передбачено 3 мільйони гривень

На Волині готуються до повеней. Попередні роки рясних снігів не було, та цієї зими подекуди в області опадів випало більш як пів метра, а деякі села були навіть відрізані від світу. І хоча мешканці сподіваються на поступове танення снігу, вже затоплено п'ять сіл та понад 20 тисяч гектарів пасовищ. Рятувальники працюють у посиленому режимі. Деталі дізнавався журналіст "5 каналу".

Волинське Полісся готується до високої води. Любешівщина – регіон, що межує з Білоруссю. Тут через потепління та розлив річки Стохід уже постраждали кількадесят приватних садиб.

"Тільки води багато, постійно нас підтоплює. Біля хвіртки вода, за хлівом вода. Але ми підсипали пісок і шлак, то хоч до хліва близько не підходить", – розповідає мешканка села Зарудче Любов Медведюк.

Затоплюватиме і далі ті населені пункти, які розташовані в найнижчій точці області.

"Ще буде добігання до річок. Я думаю,що рівні протягом тижня ще будуть зростати у всіх річках області", – каже в.о. начальника Волинського регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук.

Фахівці кажуть, що у підтопленні винні самі мешканці. Бо збудували хати там, де не рекомендувалося – на луках, поблизу річок, хоча про ризики знали.

"Вони побудувалися прямо біля річки. Піднімається рівень, ще він ніде не загрожує підтопленню, а отут буде підтоплюватися. Якщо рівень ще на сантиметрів 20 підніметься, буде підтоплення будівель. То вина самих жителів, які будуються там, де не потрібно будуватися", – зауважує начальник Любешівського експлуатаційної дільниці Волинського регіонального офісу водних ресурсів Віктор Крисько.

Надзвичайники вже працюють у посиленому режимі – фактично весь світловий день відкачують талі води з дворів та льохів. Рятуються ґазди і самостійно. Мешканці села Велика Глуша прокопують дренажні канави. Поки що лопати допомагають. Та синоптики прогнозують підйом води, хоча й заспокоюють, що він буде не катастрофічний.

"Враховуючи, що снігу практично вже немає, і опадів ми на найближчий тиждень не бачимо таких активних, то я думаю різких підйомів уже не буде. Ще буде підніматися вода, але до катастрофічних наслідків вона не приведе ніде по області", – додає начальник Волинського гідрометцентру Ростислав Бондарчук.

Крім приватних обійсть в області підтоплено 22 тисячі гектарів пасовищ і сінокосів. Тим часом обласна влада уже створила резервний фонд. На боротьбу зі стихією передбачено 3 мільйони гривень.

Олександр Стернічук, Дмитро Васильєв, Волинська область "5 канал"

Попередній матеріал
Найдорожчі ліки у світі: родина з Одеси бореться за життя тримісячного сина Дмитрика
Наступний матеріал
Як в Одесі проходило святкове жіноче ралі – сюжет
Loading...

Попри заяви Зеленського: потерпілим від повеней на Буковині досі не виплатили компенсацію

На США насувається ураган "Саллі" – у двох штатах оголошено надзвичайний стан

Ліквідація наслідків повені на Буковині: скільки виділять із бюджету

Наслідки стихійного лиха: через повінь у Греції загинуло п'ятеро осіб

Причиною масштабних повеней на заході України стали вирубки лісів – СБУ

Затопило будинок для літніх людей: в Японії жертвами повені стали щонайменше 34 особи