На Красному полі вшанували пам'ять 230 українських січовиків
На Красному полі вшанували пам'ять 230 українських січовиків Depositphotos

"Закарпатські Крути": на "Красному полі" вшанували пам'ять 230 українських січовиків – включення

Читайте по-русски
Українців було близько тисячі, угорської сторони до 20 тисяч вояків

Пам'ять 230 українських січовиків, які загинули на "Красному полі", вшанували на Закарпатті. 80 років тому, після проголошення незалежності Карпатської України, там відбувся бій між військами проголошеної республіки та Угорщини. В церемонії вшанування пам'яті взяв участь Президент Петро Порошенко. Там перебуває кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

У меморіальному парку, на місці трагічної загибелі захисників України, "Красне поле", зібралося більше тисячі людей. Тут була остання барикада, де боронили столицю Карпатської України Хуст від угорців. Сьогодні, у 80 річницю проголошення автономної республіки у складі Чехословацької Республіки, присутні вшанували пам'ять 230 українських воїнів, загиблих у нерівному бою.

На церемонії був присутній і глава держави: "Як і герої Карпатської Січі, сучасні добровольці з усіх областей України пішли у бій за свободу. Їм теж бракувало і зброї, і спорядження. Але добровольцям і січовикам  не бракувало одного – любові до України і віри в її майбутнє. Ця віра і любов перемогли всупереч усьому".

15 березня 1939 року Карпатська Україна проголосила повну державну незалежність. Кольорами прапору нова країна вибрала синьо-жовтий, а державним гімном оголосила "Ще не вмерла України". При цьому, проголошення незалежності не зупинило угорську армію. За історичними даними, це був спільний план Німеччини та Угорщини. 12 березня 1939 Угорщина отримала так зване "зелене світло" на окупацію Карпатської України.

Українці стали на захисти та першими пішли у бій. Це були добровольці Організації Оборони "Карпатська Січ". Армія молодої держави не мала особливої підтримки з боку населення. Але не зважаючи на це, патріоти вийшли на бій – хоча фінал і був очевидним наперед. Українців було близько тисячі, угорської сторони до 20 тисяч вояків. Українські січовики мали дуже слабке озброєння і відсутній військовий вишкіл.

Під час урочистостей Президент України посмертно нагородив державною відзнакою Степана Клочурака. Це закарпатський громадсько-політичний діяч, президент гуцульської республіки.

Історія Карпатської України – яскравий приклад для сучасників в умовах війни на сході, зазначив Президент. Бо історія Карпатської Січі – це історія про прагнення українців відстоювати свою свободу.

Попередній матеріал
Засідання Ради регіонального розвитку Закарпаття за участі Президента – відео
Наступний матеріал
Справа про "скіфське золото". Як Україна відстоює свої культурні цінності: прес-конференція – відео
Loading...