Михайло Забродський
Михайло Забродський Урядовий Кур\'єр

Забродський про 2014-й, Рубіжне і спецоперацію з порятунку 30-ї ОМБр – "Таємниці війни"

Читайте по-русски
У середу, 13 травня, о 17:10, у студії спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" Михайло Забродський відкриє приховані сторінки початку російсько-української війни – як держава протистояла ворогу навесні 2014-го

Окупований росіянами Слов'янськ та незакритий російсько-український кордон. Якими силами володіла держава весною 2014-го, щоб протистояти ворогу?

"У командування не було широкого вибору, ким і як виконувати завдання".

Десантники як найбільш підготовлена частина армії. Що побачив командувач 95-ї аеромобільної, коли прибув на Донеччину?

"Для мене особисто всі ілюзії зникли після того, як під Слов'янськом почали працювати артилерійські підрозділи противника".

Заблокована на Луганщині 30-та механізована та її порятунок. Деталі спецоперації: "Уже в повітрі почув слово "Рубіжне" і відповідну інформацію, що саме там відбувається і що потрібно робити".

Спланований напад на механізовані бригади та нарощування російсько-сепаратистських сил на Донеччині-Луганщині: "Згадайте, тоді був ще травень і ми й гадки не мали, що нас очікує попереду".

У середу, 13 травня, о 17:10 у студії прес-проєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" – Михайло Забродський

Довідка: Михайло Забродський – генерал-лейтенант ЗСУ, командувач десантно-штурмових військ (2015-2019), перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ і керівник АТО на території Донецької та Луганської областей (2017). Герой України.

В ході війни на сході України 95-та аеромобільна бригада під командуванням Забродського виконувала завдання з блокування Слов'янська і Краматорська, захопила та утримувала гору Карачун.

У квітні 2014 р. під керівництвом полковника Забродського відбито бойову техніку 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яку захопили сепаратисти у Слов'янську раніше. А під час операції під його керівництвом аеромобільна група біля селища Крива Лука не допустила відходу бойовиків до Росії. 23 травня брав участь у розблокуванні колони 2-го батальйону 30 ОМБр біля Рубіжного.

Влітку 2014 р. 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд у тил ворога. За 2 тижні, виконуючи бойові завдання, бригада пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська.

В березні 2015 р. призначений командувачем Високомобільних десантних військ України. 3-4 червня 2015 року командував українськими силами в ході боїв за Мар'їнку.

Попередній матеріал
Мітинг під Кабміном: протестувальники перекрили дорогу в урядовому кварталі
Наступний матеріал
"Поки йде війна – це необхідно": як волонтери в Одесі плетуть маскувальні сітки для бійців на сході
Loading...