59-й військовий мобільний шпиталь
59-й військовий мобільний шпиталь 5 канал

З будівлі – в намети: чому військовий шпиталь у Сєвєродонецьку опинився на межі виселення

Читайте по-русски
Шпиталь ще у 2016-му розгорнули в покинутій будівлі, яку відремонтували силами Міністерства оборони

Десятки пацієнтів та майже сотня співробітників 59-го військового мобільного шпиталю – можуть опинитися на вулиці. Заклад тимчасово базується в Сєвєродонецьку на Луганщині. Обласна влада відмовляється подовжувати договір оренди приміщення. В ситуації намагалися розібратися журналісти "5 каналу".

Володимир показує приміщення, які від 2016-го займає 59-й військовий мобільний госпіталь у Сєвєродонецьку. За цей час пацієнтами закладу стали 25 тис. військовослужбовців та майже 5 тис. цивільних.

Оксана Рубан – одна з них. До шпиталю звернулася в середу з жовчнокам'яною хворобою. Військові медики її прооперували: "Випадково зробила УЗД і показало камінь там. Чого чекати, доброго нічого не буде. Вирішила оперуватися. До військових довіри більше".

Шпиталь розгорнули у покинутій будівлі, яка перебуває на балансі Обласної клінічної лікарні. Приміщення орендувало Міністерство оборони.

"Всі роботи – тинькування, фарбування, деякі будівельні – все проводилося власними силами. Будівля сама по собі була нічийна. Панували всі, хто хотів і як хотів. Усе будівельне сміття було на поверхах", – розказує Володимир.

У закинутій будівлі військові обладнали палати, операційні та гуртожиток для проживання медиків. Полагодили ліфт, а на подвір'ї відновили фонтан. Створили майже сотню робочих місць для місцевих. Проте днями адміністрацію шпиталю попередили – за три місяці військові мають звільнити приміщення.

"27-го числа цього місяця до нас надійшов лист від керівника військово-цивільної адміністрації, що договір оренди не може бути продовжений. Тобто госпіталь має звідси переїхати", – звітує командир шпиталю Андрій Телефанко.

Чиновники кажуть: виселення військових медиків із приміщення – вимушений крок. У будівлі, в якій нині шпиталь, має розташовуватися Обласна клінічна лікарня, евакуйована з окупованого Луганська. Тому подовжити оренду з військовими не можуть.

"На даний час, на превеликий жаль, і цю ситуацію не я довів, в області за 5 років немає обласної лікарні, немає третинного рівня медичного обслуговування. І на території проживає близько мільйона людей. Це громада, за яку я, в тому числі, перебуваючи на своїй посаді, повинен займатися і думати про них", – виправдовується  голова Луганської обласної ВЦА Віталій Комарницький.

За його попередніми підрахунками, будівництво нового корпусу для обласної лікарні коштуватиме близько 1 млрд грн. Проте таких грошей у бюджеті області немає. Не можуть зарадити і військовим медикам. Якщо вони звільнять орендовану будівлю, надавати допомогу пацієнтам доведеться у польових умовах, розгорнувши наметовий шпиталь.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Як довго виборець чекатиме при новій владі – це питання": за яких умов Зе-команда втратить довіру суспільства – Антипович
Наступний матеріал
Вчитимуться у сільраді, клубі та інтернаті: на Прикарпатті не встигли відремонтувати школу

У Києві храм при Головному військовому клінічному госпіталі перейшов до ПЦУ

Герої не лише на фронті: бійці ООС передали інвалідні візки нужденним на Донбасі

У військовій частині на Київщині отруїлися 20 військових ЗСУ

Новий вибух на полігоні Рівненщини: в якому стані потерпілий 19-річний боєць

"Робили все можливе, щоб дихав самостійно": у Дніпрі борються за життя пораненого бійця

Дивовижна жага до життя: 19-річний боєць ООС прийшов до тями після тижневої коми