Приморське село Широкине, яке останні мешканці покинули три роки тому, бойовики майже зрівняли з землею. Але воно і досі залишається найгарячішою точкою на мапі Донбасу. Мешканці колись курортного села вже майже не сподіваються повернутися додому. Як вони живуть і хто їх підтримує – далі в сюжеті.
Курортне селище Широкине нині вигляд має такий: сімсот домівок, кафе, крамниці, пансіонати та дитячі табори – стоять пусткою. Майже півтори тисячі мешканців евакуювали через бойові дій. Останньою Широкине залишила родина Антоніни, коли до Маріуполя йшли пішки.
"А вже туди ніхто не їздив і не вивозив нічого. Ми пішки вже йшли. Причепили білі платочки, щоб у нас не стріляли, і виходили з села. Корів випустили, все випустили. І пішли. Чекали перемир’я, але його не було. Ми не думали, що ми підемо на так набагато", – ділиться переселенка.
Більшість переселенців з Широкиного не взяли з собою нічого, крім документів, адже сподівалися за кілька днів повернутися. Проте, вже п’ятий рік село залишається найгарячішою точкою на Сході України.
"Ось так із сумкою приїхала, з документами і дітьми. Все! Гола й боса! Ні фотографій, нічого немає", – розповідає переселенка Наталія.
"Будинок повністю згорів. Але його відразу розграбували. Його розграбували, а потім розбили. Там гірше, ніж у Чорнобилі. Ніякого там майбутнього і надії немає", – згадує переселенець Микола.
Житло – їхня головна проблема, бідкаються переселенці. В Маріуполі залишилися майже вісімсот колишніх мешканців Широкиного. Майже всі орендують житло.
"Орендована квартира кожен раз – сьогодні ти живеш, завтра ти не живеш. Різні господарі бувають. Вони приходять сьогодні і кажуть – так і так, збирайте речі і йдіть", – ділиться переселенка Любов.
Більшість з них на повернення до рідного села вже не сподіваються. Намагаються пустити коріння на новому місці.
"Працюємо, заробляємо на житло. Допомоги не знаємо, чи буде та допомога за будинки. В основному, на себе розраховуємо", – запевняє переселенець Валерій.
Мізерні переселенські виплати не рятують сімейний бюджет. Тож, до допомоги переселенцям долучаються міжнародні гуманітарні організації.
"Більше як 500 жителів Широкино, які зараз є тимчасово переміщеними особами, отримують гуманітарну допомогу від нашої організації. Ця допомога включає в себе продуктовий набір, гігієнічний набір і ковдру", – пояснює співробітник Міжнародного Комітету Червоного Хреста Євген Носенко.
Благодійники сподіваються, що набору вистачить на місяць і це трохи полегшить матеріальне становище на переселенців. До нового року Червоний Хрест планує передати їм нову партію гуманітарної допомоги.
Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"
Дивіться також:
Українські бійці завітали до звільненого хутора Вільного: що побачили – ФОТО














