Кінь
Кінь 5 канал

"Їм увага треба і любов": як на Закарпатті сім'я вдома організувала притулок для побитих і хворих коней

Читайте по-русски
Нині на фермі живуть 11 коней та поні

Отримують другий шанс на життя та вчаться знову довіряти людям. Побитих та хворих коней рятують у Чернівцях. Сюди потрапляють тварини, яких врятували від скотобійні. Невеличкий притулок облаштувала одна з місцевих родин. Тварин утримують власним коштом. Більше про ферму порятунку розкажуть кореспонденти "5-го".

На обійсті – як у мінізоопарку. Так про своє подвір'я жартують у родині Родигіних. Власницю ферми порятунку Галину коні захоплювали з дитинства. Жінка самостійно навчилася доглядати, впрягати та лікувати тварин. Нині ці знання стали у пригоді, на її власній фермі.

"Здорових мало – тут і зірвані возом, важкою працею, напоєні холодною водою, є такі, котрим не дали жодної таблетки від глистів. Якщо закашляв, то не може працювати, значить на бойню", – розповідає власниця ферми порятунку.

Свої знання Галина передала дочці. Разом із ветеринарними навичками дівчина перейняла і любов до тварин.

Ось цей трирічний Ворон був за крок до смерті. Попередній господар часто бив тварину, через це у коня навіть травмоване перенісся. У такому стані Ворон рік тому і потрапив на ферму порятунку.

"Телефонують нам і кажуть: йому залишився тиждень, якщо не заберете, ми його на м'ясо даємо. Допомогли нам волонтери, ми зібрали суму і викупили", – згадує Регіна Родигіна.

Нині на фермі живуть 11 коней та поні. Утримання одного вихованця щомісяця коштує родині 2500 гривень. Але теплий хлів та поживне сіно – не все, чого потребують тварини, каже Галина.

"Їм увага треба, вони як великі собаки – треба любов. Коли не любить ніхто нікого, то й не потрібен ніхто ні кому. І людина людині не треба. А тут хочуть, аби їх чухали, їздили верхи, водили по вулиці", – переконує жінка.

Власниці ферми порятунку помітили: тільки-но назбирають підручних матеріалів та зведуть новий хлів – одразу з'являється й новий вихованець. Вільного місця на подвір'ї вже майже не залишилося. Коштів на утримання ферми теж бракує. Попри це родина від рятування тварин не відмовляється.

"Доживають свій вік до кінця. Ніколи ми не здавали коней і не виникало ситуації, аби ми сказали: а нам більше не потрібен цей кінь. Друзі кажуть мені: це ж яка купа м'яса. А для мене це ближній родич, вони не зрадять ніколи", – наголошує Регіна Родигіна.

Упродовж року вихованці домашньої ферми з'їдають до 40 тонн сіна, тож утримувати тварин допомагають небайдужі люди і фермерські господарства. На харчі заробляють і самі коні. Взимку поні катають малечу біля новорічної ялинки на центральній площі міста. Також господарки влаштовують для дітвори уроки верхової їзди.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Голова оператора ГТС розповів, скільки втратить Україна через запуск "Турецького потоку"
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Loading...