Єдина зброя на фронті – молитва: капелани пригадали найважчі та найдивніші моменти з передової

Загалом в Українській Православній Церкві Київського Патріархату 150 капеланів, які офіційно працюють у силових структурах

Патріарх Філарет освятив спеціальний одяг для капеланів. Відтепер військові священики на сході України носитимуть темно-оливкові підрясники. Такий колір обрали, щоб він був зручний для всіх військ. На сьогодні в українській православній церкві 150 капеланів, які офіційно перебувають на посадах у силових структурах України: ЗСУ, Нацгвардії та Прикордонній службі.

Від перших днів російської агресії на сході України священик Іван Михайлишин почав їздити на передові позиції, щоб підтримати бойовий дух українських військових. На війні не раз потрапляв під обстріли та зазнав легкої контузії.

"Інколи доводилося з тим чи іншим військовослужбовцем по півтори, дві години бесідувати. Траплялися дива. Під час мого перебування там в одному місці, за тих півтори доби, там жодного обстрілу не було. Вони кажуть: "О, слухайте, батюшко, то щось дивне. Ми вас не відпускаємо, тому що по нас не стріляють". І так сталося, що я поїхав і через два дні їх обстріляли, накрили мінами", – пригадує священик.

Разом із бійцями капелану доводилося переживати трагічні моменти на передовій.

"Військовослужбовця, якого я посповідав, довелось закрити йому очі, тому що поранення було несумісне із життям", – ділиться капелан.

Отець Михайло Предко, перш ніж стати капеланом, був волонтером. Його рідний брат пішов на фронт добровольцем. А родина почала активно допомагати. Пригадує, одним із найважчих моментів у його житті було оточення Дебальцевого, в яке військовий священик потрапив разом із українськими захисниками.

"Через рік, коли я зустрічався з побратимами, ми також молилися за душі спочилих наших побратимів, підійшла одна жінка. Вона почала розповідати про свого сина. Я пам'ятаю одне БМП, коли я окроплював святою водою не як зброю, а як захист людського життя, вона почала розповідати, що її син саме прорвався і з екіпажем вижив", – пригадує отець.

Єдина зброя капеланів на фронті – це молитва, кажуть священики. А головні завдання – сповідати, причащати бійців, освячувати військове спорядження, а також відслужити молебень. Загалом в Українській Православній Церкві Київського Патріархату – 150 капеланів, які офіційно працюють у силових структурах. Від цього дня вони мають спеціальні підрясники темно-оливкового кольору, щоб їх можна було відрізнити від звичайних священиків.

"На підряснику зверху є нашивка "військовий священик", синодального управлінського духовенства, і на рукаві вони мають нашивку. Тепер, звичайно, що коли цей священик іде так одягнутий, всі чітко розуміють, що він є військовий капелан", – пояснив перший заступник Синодального управління військового духовенства УПЦ (КП) Тарас Хмельник.

Чин освячення капеланського одягу для військових священиків здійснив Патріарх Київський і всієї Руси-України Святійший Філарет.

"Ваше служіння є не менш важливе, ніж на тій чи іншій парафії, бо відбувається воно в умовах незвичайних, в умовах війни. Ви повинні надихати наших воїнів, щоб вони вірили у Божественну допомогу", – звернувся до капеланів Філарет.

Евеліна Михайленко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"Падав фактично тропічний дощ": Омелян прокоментував дощові паводки в Києві
Наступний матеріал
GPS-трекери та електронний кабінет перевізника: Омелян розповів, як збираються піднімати безпечність на дорогах

Недотримання бойовиками перемир'я загрожує екологічною катастрофою на Донбасі – СЦКК

Серед населення окупованих територій зростає рівень невдоволення через низькі зарплати – ІС

Волкер пояснив, чому Україні важливо продовжити дію закону про особливий статус Донбасу

Кулемети не замовкають: бійці ООС розповіли, до яких провокацій вдається ворог поблизу Гнутового

Планують відступити: бійці ООС помітили, що ворог готується залишити селище Петрівське

Канадський міністр навідалася на Донбас – про що говорили із Наєвим