Луганський аеропорт
Луганський аеропорт скріншот

Як ЗСУ відстоювали Луганський аеропорт під час російського вторгнення у 2014 – Сурков

Читайте по-русски
Луганський плацдарм являв собою велику територію, що дозволяла перекрити комунікацію зі сторони Росії

Наприкінці серпня 2014 р. відбувся Іловайськ. На День Незалежності України росіяни вже незаконно перетнули кордон, очевидно, сподіваючись, що та річниця стане для нашої держави однією з останніх. Лінія фронту, як і сам фронт, змінювалася. Про це в ефірі проєкту "Таємниці війни" на "5-му каналі" розповів воєнний аналітик Олександр Сурков.

Він, зокрема, показав, яка обстановка панувала навколо Луганського аеропорту в ті чи не найтяжчі для всієї України дні.

Зокрема, 24 серпня 2014 р. сили сектора "А" практично завершили блокування Луганського аеропорту. У районі Хрящуватого і Новосвітлівки було встановлено два потужних опорних пункти, які перекривали комунікацію зі сторони Росії, пояснює Сурков.

"У районі Георгіївки, Лутугиного і Луганського аеропорту був створений єдиний потужний укріпрайон, де знаходилося на той момент до 1,5 тис. людей особового складу. Саме же луганський плацдарм являв собою велику територію, що дозволяла перекрити другу комунікацію зі сторони Росії і завершити оточення стаханово-алчевської групи", – розповідає воєнний аналітик.

Він додає: "При цьому в самому Луганську 19 серпня, за даними розвідки, знаходилося декілька сотень бойовиків. Тому в ніч на 20 серпня, ще до початку повного вторгнення в Луганськ, було заведено через переправу до 2 батальйонно-тактичних груп, підсилених танками. Вони знаходилися в Луганську. Крім того, під виглядом "гумконвою", одного із перших, зі сторони Ізвариного було доставлено велику кількість боєприпасів, які дозволили це групування посилити. І діяти разом із силами вторгнення, коли воно почалося".

Раніше 5.ua розповідав про те, яку зброю Росія постачала своїм найманцям на Донбас 2014 року.

Попередній матеріал
"Саботаж роботи": Степанов ігнорує засідання профільного комітету Ради – Зінкевич
Наступний матеріал
До Палацу Незалежності в Мінську стягують техніку, військових та силовиків: що відбувається
Loading...