Вакцинація
Вакцинація Фото КМДА

Як у Маріуполі проходить вакцинація освітян – сюжет

Читайте по-русски
За кількістю щеплених жителів область посідає четверте місце

Є вихідні, але бракує тестувань. Станом на ранок понеділка в Україні виявили майже 3 тисячі нових випадків коронавірусу, 119 пацієнтів померли внаслідок COVID-19. І ще понад тисячу українців за минулу добу вакцинували. Втім, дві, остаточні дози препарату – нині отримали менш як пів тисячі громадян. Водночас стартувала вакцинація освітян у Маріуполі. Щепитимуть тих учителів, які працюватимуть під час ЗНО. Загалом щодня в місті імунізують від коронавірусної інфекції щонайменше пів сотні людей, третина з них учителі. За кількістю щеплених мешканців область посідає четверте місце з-поміж інших регіонів України. Чи охоче вакцинуються освітяни, дізнавалися журналісти "5 каналу".

Євген Черних – викладач маріупольського національного університету, заповнює анкету в районній поліклініці. Зазначає всі свої операції та алергічні реакції. За кілька хвилин займає чергу біля кабінету щеплення. Це вже його друга спроба вакцинуватися. Раніше від імунізації відмовився.

"Зважив і вирішив, що потрібно вакцинуватися, враховуючи характер моєї роботи, мені доводилося досить багато контактувати зі студентами, іншими людьми", – каже доцент кафедри права Маріупольського національного державного університету.

Юлія Глицька викладає в школі фізику та математику. Жінка розповідає, першим у родині імунізувався чоловік, який служить у лавах ЗСУ. Він переконав дружину зважитися на цей крок. До того ж Юлія працюватиме під час ЗНО. Щепилася CoviShield.

"Я не відчуваю ніяких побічних ефектів. У нас в школі вакцинувались близько 12 колег, вакцинувались AstraZeneca. Більшість мали ускладнення, була температура, але попри все вони радили своїм близьким вакцинуватись", – відмічає вчителька Юлія Глицька.

Мобільні бригади привезли вакцину в спеціальних боксах. Списки охочих імунізуватися сформували раніше.

"По перше я викладач, я постійно працюю з дітьми. Класи великі до 30 і більше осіб. А друга пропозиція була, бо я член комісії ЗНО, і ось на початку травня будуть іспити, і я знову буду працювати з великою кількістю дітей, тому потрібно бути здоровою самій і намагатися не заразитися від інших", – наголошує вчителька Людмила Токір.

Щодня в Маріуполі вакцинують близько пів сотні людей. Це пріоритетні групи й ті, хто записався на щеплення в сімейного лікаря.

"Зараз ми слідуємо дорожній мапі вакцинації, вакцинуємо пріоритетну групу населення. Саме в цій групі люди 80 років і старші, і працівники галузі освіти. Також ми розуміємо, що якщо ми прищепили сьогодні людей, комусь було відмовлено, припустимо через стан здоров'я або не вийшло прийти, ми використовуємо людей зі списку резерву, які протягом години-півтори можу приїхати до пункту вакцинації", – акцентує увагу сімейна лікарка Катерина Бородіна.

Донеччина посідає четверте місце серед інших областей за кількістю вакцинованих. Нині в регіоні щеплені 660 людей.

Артур Детков, Іван Волков, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Чим загрожує холодний травень українцям та коли чекати потепління – сюжет
Наступний матеріал
Сепаратистські заяви доньки судді Печерського суду: як на скандал реагують в університеті Шевченка
Loading...

Адаптивний карантин в Україні буде продовжено до серпня – Шмигаль

Частина Європейських країн послаблює карантинні обмеження

Минулої доби у Києві та ще 11 регіонах не зробили жодного щеплення від COVID-19

Україна отримала ще півмільйона доз вакцини CoronaVac

Китай розділить Еверест аби зменшити інфікування коронавірусом серед альпіністів

Перемовини між Німеччиною та Росією щодо поставки вакцини "Спутнік-V" зайшли у глухий кут – ЗМІ