Окупантив Калиновому
Окупантив Калиновому 5 канал

Як російські окупанти облаштували свої вогневі позиції в Калиновому – репортаж із передової

Читайте по-русски
До війни люди туди не лише приїжджали відпочивати, а й кілька десятків з них там проживало. Після того, як у 2014-ому туди зайшли окупанти, населений пункт стоїть пусткою

Напружена ситуація зберігається поблизу окупованого Калинового на Луганщині. Там найманці ведуть провокативний вогонь. Репортаж із цієї ділянки фронту Вікторії Ковальової.

Ігорю 57. На фронт військовий історик пішов на початку бойових дій, щоби захистити країну від російсько-окупаційної навали.

"2014-й рік. Я добровільно, звісно, пішов. Місяць у боях, чотири – у полоні. Але вийшло так, як вийшло! Але у нас є Україна, і ми її повинні захищати, що я четвертий рік і роблю", – каже армієць.

Разом із побратимами зараз Ігор тримає оборону поблизу окупованого села Калинове. Там від початку так званого перемир'я кількість обстрілів суттєво зменшилася, проте повного режиму припинення вогню все ж немає.

"Я не бачу у них якогось жорсткого наказу не стріляти. Такого немає! Калібри 122, 152 не присутні, але таке озброєння як АГС, як СПГ, як крупнокаліберний кулемет або звичайний кулемет, це є", – розповідає Ігор.

За кілька сотень метрів звідси дачне селище. До війни люди туди не лише приїжджали відпочивати, а й кілька десятків з них там проживало. Після того, як у 2014-ому туди зайшли окупанти, населений пункт стоїть пусткою. У покинутих хатах окупанти облаштували вогневі позиції. Одна з них днями згоріла дотла, кажуть бійці. 

Військовослужбовець ЗСУ з позивним "Алекс" розповів: "Спостерігали дим і полум'я на одній із позицій. Необережне поводження з вогнем. Зараз запалювальні сезони пішли".

Армійці кажуть, через рельєфи місцевості відтіснити окупантів із дачного селища складно.

"Відстань мала. Що вони знаходяться майже наверху, що ми. А низина залишається у "сірій зоні". То не вони не можуть просунутися далі вперед, ні ми", – каже боєць.

Попри складність ситуації, армійці кажуть, захищатимуть свою землю до останнього. Відтіснити ворога і повернути окуповані території цивільним – завдання, заради якого вояки прийшли до лав Збройних сил. Чекають лише наказу.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Найближчим часом Пристайко, як і Данилюк, може заявити, що звільняється – Шлінчак
Наступний матеріал
У справі Гримчака змінили кваліфікацію: адвокат розповів, як саме