Ялинка біля смітника
Ялинка біля смітника Shutterstock

Як новорічні ялинки стають у нагоді черкаському зоопарку – сюжет

Читайте по-русски
Різні тварини полюбляють жувати хвойні гілочки

Новорічні ялинки, які залежалися на міських смітниках, стали обідом для тварин черкаського зоопарку. Раніше їх разом із гілками відвозили у місце складання органічного сміття, але цього року дали новорічним ялинкам другий шанс. До зоопарку відвезли 30 причепів використаних дерев. Детальніше дізнавалася журналістка "5 каналу".На Черкащині перед новим роком лісівники зрубали та продали 22 тисячі ялинок та сосен. Свята минули, а вічнозелені тепер прикрашають не квартири, а смітники.

Купи новорічних ялинок притрусило снігом, трактористи вантажать їх на причеп та добре утрамбовують ковшем. Ретельно знімають залишки новорічних прикрас.

"Проблеми, що пластмасу залишають, обмотують скотчем і таке все, новорічні прикраси, дощики. Ялинок дуже багато, їх ще викидають, їх ще на 8 березня буде багато викидаться", – каже працівник управлінської компанії Євгеній Стрижак.

У цьому причепі ялинки перетворюються з негабаритного сміття на обід для тварин зоопарку.

"У комунальних служб немає транспорту, щоб це організувати силами комунальних служб, ми вивозимо великогабаритне сміття, тобто зимою менше роботи, літом більше, і ми раніше закінчуємо, тому запропонували – давайте ми допоможемо", –  розповідає директор управлінської компанії Андрій Бортник.

Ялинок привозять до зоопарку вже 30 причеп, їх складають на заготівельний майданчик. Щоранку сосни розносять по вольєрах. Для тварин відбирають дерева, які не пересохли у квартирах і не пожовкли. Їх заносять до всіх кліток, крім тераріуму. Охочі погризти новорічні деревця – олені, козулі та зубр. Але ранкових, уже обгризених, на обід вередливий зубр їсти не хоче, та тільки бачить доглядальницю зі свіжою ялинкою – швидко підходить.

А ще хвойні корисні для здоров'я тварин, у них міститься багато вітамінів та мікроелементів, які взимку тварини не можуть отримати з іншого корму.

"У ялинки містяться фітонциди, то вони мають ще і таку антибактеріальну дію, тому, що примати вони схильні до таких хвороб, як і люди: ГРВІ, простуда, буває такий період, шо вони чхають", – зазначає завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча.

Хто не любить колючих їсти – граються. Тварини обламують гілки та обривають хвою. Уже обгризені, засохлі та поламані деревця тут теж не викидають.

"Перебиваємо на підстилку, якщо це свіжі ялинки, то на кормову підстилку для копитних, якщо це вже використані з усіх вольєрів, то перебиваємо на дрібну щепу і засипаємо різні доріжки", –  додає Лідія Осадча.

Запасів новорічних дерев у черкаському зоопарку вистачить до весни.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Вакцинація замість карнавалу: як проходить щеплення людей у Ріо-де-Женейро
Наступний матеріал
Готують борщ та приносять теплий одяг: як волонтери у Києві рятують життя безхатькам
Loading...

У новорічну ніч комунальники прибрали із Софійської площі 83 кубометри сміття

Як українці відзначали Новий рік біля головної ялинки країни на Софійській площі

У Києві з 1 січня запрацюють 15 пунктів зі збору ялинок на перероблення

На Софійську площу повернули скандальний капелюх із головної ялинки країни

Сучасний тренд – мінімалізм: як в Україні створюють ялинкові прикраси ручної роботи – сюжет

Експериментальне підпалювання ялинки: черкаські рятувальники розповіли, як уникнути пожежі на свята