ДСНС
ДСНС Фото ДСНС

Як діяти в небезпечних ситуаціях: в Одесі рятувальники та поліцейські проводять спеціальні уроки

Читайте по-русски
З початком повномасштабного вторгнення у програму додали нові теми

Знати, як діяти у разі небезпеки. В Одесі рятувальники та поліцейські розповідають дітям, що робити, якщо лунає повітряна тривога, як поводитися на дорозі та якщо тебе цькують у  школі. Для цього використовують пересувні класи. Інструктори кажуть – через війну особливу увагу зараз приділяють темі мінно-вибухових предметів. На уроці в мобільному комплексі побувала журналістка "5 каналу" Аліна Оганезова.

Маленька Маргарита вчиться лише в 3-му класі. Але вже добре знає, як діяти в різних небезпечних ситуаціях. Особливо під час повітряних тривог. Юна одеситка каже: у часи війни знання правил безпеки необхідні кожному.

"Ми проходили правила безпеки, що треба робити, коли у нас є сигнал повітряної тривоги, нам показували знаки і показували вибухонебезпечні предмети. Ми живемо в такому часі, коли війна і можемо ми знайти міну, або ми будемо не в бомбосховищі, коли буде повітряна тривога", – розповідає школярка Маргарита.

У ДСНС кажуть: практика проведення уроків безпеки для малечі була давно, але з початком повномасштабного вторгнення у програму додали нові теми.

"У нас лозунг "Запобігти, врятувати, допомогти" В першу чергу запобігти. І робота щодо навчання дітей та і дорослих, якісь рейди, така профілактична робота, то це завжди було важливо. Звичайно, зараз це все вийшло зовсім на інший рівень І те, як зараз ми подаємо інформацію, і те, як ми навчаємо особливо дітей в садочку, в школі, дуже відрізняється від того, як ми це робили раніше. Робота зараз набагато якісніша, насправді", – пояснила речниця ДСНС в Одеській області Марина Аверіна.

Про те, як запобігти виникненню небезпечної ситуації або що робити, якщо вона вже виникла, разом із рятувальниками маленьким українцям розповідають і представники поліції.

"Дітям ми розповідаємо правила поводження під час повітряної тривоги, правила дорожніх рухів. На жаль, учні стикаються з такою проблемою, як булінг, кібербулінг, тому це ж такі основні питання ми розповідаєм", – заявила старша інспекторка з ювенальної превенції Одеського районного управління поліції №1, капітан поліції Еліна Хіміч.

"У цьому мобільному класі безпеки він обладнаний так, що ми можемо дітям розповісти про різні види небезпек. Це і пожежі, як діяти в разі виникнення пожежі, як взагалі можна зрозуміти, чому виникла пожежа. Це правила поводження з вибухонебезпечними предметами та правила поведінки під час утримання сигналу про повітряну тривогу", – каже головна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Хаджибайському району Одеської міської територіальної громади Одеського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту Аріна Шамал.

Представниця ДСНС розповідає про вибухонебезпечні предмети: "Ворог маскує вибухонебезпечні предмети, як ви бачите, або в зелений колір, або в коричневий колір".

Мобільні класи безпеки з'явились в Україні вже під час повномасштабної війни. Вони обладнані таким чином, щоб донести важливу інформацію дітям в ігровій формі.

"Це круті класи, це була дуже крута ідея, крутий проєкт, який реалізували Юнісеф разом з МВС і ДСНС України. Їх тоді було всього 15 на всю Україну, і Одещині пощастило, що у нас такий з'явився", – розповіла речниця ДСНС в Одеській області Марина Аверіна.

В умовах повномасштабного вторгнення зросла важливість уроків безпеки для дітей. Тож такі мобільні класи допомагають засвоїти необхідні знання не тільки теоретично, а й практично.

Своїми враженнями діляться і малюки. Про такі уроки безпеки вони кажуть просто: це цікаво і дуже важливо.

Також юні учасники отримали інформаційні пам'ятки. Тепер кожен краще запам’ятає важливі безпекові правила.

Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Читайте також: На Черкащині школярі дають концерти просто неба: як діти допомагають ЗСУ

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Повені у Європі: Дунай вийшов із берегів та підтопив будівлю угорського парламенту
Наступний матеріал
Порошенко передав у військо ще три комплекси "Ай-Петрі"
Loading...
Водолази дістали рештки ворожого "Шахеда" з Дніпра – відео, фото

Водолази дістали рештки ворожого "Шахеда" з Дніпра – відео, фото

У Вишгородському районі Київщини працівники ДСНС врятували від пожежі ціле село

У Вишгородському районі Київщини працівники ДСНС врятували від пожежі ціле село

Важкі будні працівників ДСНС: у Полтаві відкрили виставку зі світлинами рятувальників під час війни

Важкі будні працівників ДСНС: у Полтаві відкрили виставку зі світлинами рятувальників під час війни

У Чорнобильській зоні другий день палає: гасять 400 пожежників

У Чорнобильській зоні другий день палає: гасять 400 пожежників

У Голосіївському районі столиці стався вибух на території транспортного підприємства

У Голосіївському районі столиці стався вибух на території транспортного підприємства

Рятувальники понад добу гасили пожежу у Слов'янську

Рятувальники понад добу гасили пожежу у Слов'янську