"Вийшли на спостереження": для 2-х бійців, що підірвалися на ворожих мінах, побратими шукають сучасні протези

На реабілітацію бійців знадобиться чимало часу і коштів

Заборонені Женевською конвенцією протипіхотні міни використовують російсько-окупаційні війська. Днями ворожа диверсійна група підійшла до захисників Новотошківського на Луганщині й замінувала там лісосмугу. Внаслідок підриву двоє військових були тяжко поранені. Репортаж із передової Вікторії Ковальової.

Бойовою посівною називають "хлібне перемир'я" захисники Новотошківського. Тут, попри режим припинення вогню, окупаційні війська регулярно обстрілюють позиції Об'єднаних сил кулями та снарядами.

"У нас зараз існує такий режим тишини. Перемир'я хлібного. В лапках. Із 9-ї вечора до 1-ї ночі постійно прострелюють. Провокуючи нас відкрити вогонь у відповідь", – розповів військовослужбовець Кирило.

Поки російсько-окупаційні війська обстрілюють одні позиції, до інших намагаються підступитися ворожі диверсанти й замінувати всі підходи забороненими піхотними мінами.

"Міни російські. В нас немає таких. Ми знаємо, що це звідти. Вона пошкоджує ногу по коліно. Це спеціальна протипіхотна міна", – пояснює боєць Сергій.

У четвер, 9 серпня, двоє армійців внаслідок підриву міни були тяжко поранені.

"Висунулися на спостереження того боку, з якою можуть зайти. Пройшли туди, нормально. Назад йшли, підірвався один спочатку. Потім другий поліз витягнути. І те саме. Став на ще одну", – пригадує Сергій.

"Воює не по Мінським угодам, а "по-понятіям", встановлюючи міни, які заборонені, всякими підлими, підступними методами стараючись провокувати нас, хочуть зав’язатися у бій", – каже армієць Кирило.

Сергій був одним із тих, хто домедичну допомогу пораненим. Життя побратимам вдалося врятувати, але чоловіки лишилися без ніг.

"Турнікет, відновлення крововтрати. Тому що на ногах артерії. Швидко. Трохи більше хвилини – і все. Пацани живі! Важко, але краще так, ніж взагалі ніяк. Вчора дзвонили вже", – радіє боєць.

"У них був на диво настрій – не пониклий, бадьорий, таке враження, що вони готові і завтра взяти зброю і далі виконувати бойове завдання. Хлопці молоді. 26 і другий до 30 років. У обох сім'ї", – додає армієць Кирило.

На реабілітацію бійців знадобиться чимало часу й коштів. Зараз підрозділ, щоб допомогти побратимам, шукає сучасні та зручні протези для них.

"Через волонтерів, через небайдужих громадян, які можуть допомогти на рахунок встановлення протезів. Це наше перше завдання перед хлопцями", – стверджує військовослужбовець.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Українська армія одна з найбільш боєздатних армій Європи – Чорновіл
Наступний матеріал
"Не санкціями налякані": Чорновіл пояснив, чому Росія нині не рушає в наступ на Україну

На Донбасі під час проведення розвідки загинув український солдат

"Була команда трішечки приглушити": українські армійці дали відсіч ворогові у Приазов'ї

Ворожі провокації не припиняються: захисники Південного розповіли, чому окупанти не дотримуються перемир'я

"Найгірше було – збирати рештки побратимів": спогади бійців ЗСУ про перший масований обстріл у Зеленопіллі

ІС зафіксував підвищену бойову готовність серед окупаційних військ на Донбасі

Зранку бойовики накрили обстрілами КПВВ "Майорське": подробиці від штабу