Експрес-тест на коронавірус
Експрес-тест на коронавірус 5 канал

"Використовуємо для профілактики": регіони відмовляються від експрес-тестів на коронавірус – причина

Читайте по-русски
Купити експрес-тести можна і в аптеках, однак бігти і скуповувати ці тести лікарі не рекомендують

Регіони відмовляються від експрес-тестів. Вони надто неточні, переконують тамтешні медики і чиновники. Тому зараз головний метод виявлення хворих на коронавірус – це ПЛР-діагностика. Місцева влада намагається закупити потрібні для неї системи і реагенти, однак на ринку їх обмаль, тож сподіваються на допомогу уряду.

Місто Монастириська, Тернопільщина. Уся районна лікарня на карантині. Коронавірусом заразилися понад 40 медиків, бо з пандемією боролися буквально голими руками. Не було ні масок, ні костюмів, ні рукавичок. Натепер у районі понад півтори сотні заражених, нові випадки виявляють щодня.

"Ми отримали 500 тестів експрес, проте ми не довіряємо їм. Лише використовуємо для профілактики. Ми збираємо зразки для ПРЛ-тестів і відправляємо їх до Тернополя – за 80 кілометрів. Їх доводиться довго очікувати", – зауважує голова районного штабу боротьби з коронавірусом Павло Дронь.

Схожа ситуація з тестами практично в усіх районах Тернопільщини.

"На сьогодні я визнаю, що у боротьбі з коронавірусом швидких тестів у нас мало. Медицина нашого району зараз має 100 тестів. Їх використовують, але мало. Сімейні лікарі мають правильно визначати ступінь захворювання. Не можна робити зараз швидкі тести, так кажуть лікарі, кожному, хто запанікував", – переконує міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Купити експрес-тести можна і в аптеках. Раніше – лише у столиці, але тепер і в регіонах, однак бігти і скуповувати ці тести лікарі не рекомендують. І ось чому.

"Тести мають похибку. Якщо, наприклад, людина хворіє 5-й день, тут починаються питання. У когось антитіла будуть вироблятися, а у когось ні. Ми робимо цей тест на антитіла і маємо похибку 20-25%. Вона прямо в інструкції записана", – наголошує лікарка Ганна Горбань.

Експрес-тести в багатьох випадках показують хибний результат, тому від них варто відмовитися. Таке заявили у Дніпропетровській облраді.

"Бачимо, що Іспанія та Італія повертає ці тести. Ми теж не бачимо у них жодної цінності. Вони дають дуже серйозні розбіжності. На них взагалі не можна спиратися", – запевняє голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник.

Точніші тести – полімеразної ланцюгової реакції – роблять лише у спеціальних лабораторіях. Раніше працювала тільки одна – у Києві, тепер вони є чи не у кожній області.

"ПЛР вважають точним аналізом, оскільки він фіксує присутність самого вірусу", – каже міський голова столиці Віталій Кличко.

"За кількістю проведених тестувань на 10 тисяч населення наш центр є лідером в Україні", – підкреслив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Закупити ці тести намагається влада на місцях. Але поки що доводиться сподіватися лише на допомогу зі столиці.

"Франківськ пробує закуповувати ці тести, і є дві проблеми. Перша – наявність ліцензійних тестів, і друга – наявність цієї продукції на ринках України. Але в область уже надходять тест-системи, закуплені за кошти Кабінету Міністрів", – зазначив голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Водночас у МОЗ пообіцяли: тестуватимуть більше українців. Зокрема, тих, хто хворіє на пневмонію. Однак поки що за кількістю протестованого на коронавірус населення ми на останніх позиціях в Європі.

"З кожним днем збільшується кількість такого тестування. Потужності лабораторій, як вже говорило МОЗ, до 30 тисяч тестів на тиждень, є вірними. Я можу підтвердити, що ці розрахунки є правильними", – сказав лікар-інфекціоніст, директор Центру громадського здоров'я МОЗ (2018-2019) Володимир Курпіта.

Однак і ПЛР-тести можуть давати хибні результати. Зокрема, і через помилки медиків. Так, наприклад, сталося на Миколаївщині. Під час забору матеріалів медпрацівники порушували правила процедури, тому всі тести в області довелося робити повторно.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, Микола Довгий, "5 канал"

#Стрижусявдома: в Україні запустили челендж на підтримку лікарів, що борються з коронавірусом

#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
/

Попередній матеріал
Фонд Порошенка передав до лікарні Вінниці відремонтований апарат ШВЛ та 900 комплектів медзахисту
Наступний матеріал
Митрополит РПЦ в Україні Онуфрій ставить під загрозу життя вірян і епідситуацію по всій Україні – подробиці
Loading...

У Почаївській лаврі підтвердили 4 випадки коронавірусу – ЗМІ

COVID-19 у світі: у Франції кількість ушпиталених йде на спад, а в Ухані виявили ще понад 1,2 тисяч померлих

Динаміка невпинно росте: рекордний 501 випадок коронавірусу зафіксовано за добу в Україні

Онлайн-брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

Китайські вчені з'ясували ще один спосіб передачі нового коронавірусу

Трамп представив план виходу США з карантину – передбачено три етапи