Вибух метану на шахті "Степова"
Вибух метану на шахті "Степова" 5 канал

Трагедія на шахті "Степова": що згадують постраждалі про вибух

Лікарі Львівської клінічної лікарні запевняють, що загрози життю доправлених гірників немає

Постраждалих під час вибуху метану напередодні на копальні на шахті №10 "Степова" гірників тієї ж ночі евакуювали до Львова – в них переважно опіки шкіри та дихальних шляхів. Утім, лікарі запевняють, що загрози життю пацієнтів немає. Кореспонденти "5 каналу" провідали постраждалих у лікарні.

Василь Сковрон 11 років працює у шахті "Степова". Під час вибуху був за 10 метрів від епіцентру, тож у нього сильно обгоріли обличчя та руки. "Цілу ніч ми тут сиділи. Водичку давала, накривала", – каже мати гірника Ольга Сковрон. Сам шахтар розповідає: "Було два спалахи. З яким інтервалом? Вони були один за одним. Я побачив вогонь, який пішов по свіжій строї так. Потім затягнуло пилюкою і пішло у другу сторону. Я ліз на іншу строю, а потім впав і знепритомнів".

Колега Василя, Андрій Олійник, отруївся газом і має численні забої. Тішиться, що живий. Бо, каже, мав підстави не спускатися того дня в забій. Розповідає: "В нас є така традиція, що на день народження ми можемо не йти на роботу. Показуєш начальнику паспорт і все. А я щось зранку забув його і попав на роботу".

У Червоноградській районній лікарні залишився лише один постраждалий шахтар, у якого незначні травми. Решту – 20 пацієнтів – уночі доправили до Львова. В усіх постраждалих – опіки дихальних шляхів, обличчя та тіла. Але медики запевняють, що стан шахтарів стабілізувався.

"Важких, з загрозою життя, пацієнтів немає. Є важкі пацієнти, які потребують інтенсивної терапії, інфузійної, яку вони отримують з моменту надходження. Таких є троє пацієнтів. Середньої важкості, на межі з важкими, – троє. Всі інші – середньої", – відзвітував головний лікар львівської клінічної лікарні №8 Василь Обаранець.

Нині роботу на шахті "Степова" призупинили. Там працює спеціальна комісія, яка з'ясовує причини спалаху метану, водночас у копальні проводять дегазацію. Третє березня в Україні оголосили днем жалоби за вісьмома загиблими гірниками. 

Марта Шикула, Євген Радіон , "5 канал"

Попередній матеріал
"Насіров Шредінгера": чільника ДФС чи то готові перевозити до лікарні СІЗО, чи то ні
Наступний матеріал
Пропозиція Польщі та Британії показує, що альтернатива "Мінську" існує – Яременко
Loading...

Вибух метану на шахті "Степова": серед загиблих 19-річний гірник

Кабмін створив спеціальну комісію для перевірки всіх вугледобувних підприємств України

"Обвалу не було": названо причину трагедії у шахті "Степова" та кількість постраждалих гірників