Постраждалий гірник
Постраждалий гірник 5 канал

Трагедія на шахті "Степова": спогади вцілілих гірників та повна інформація про подію – сюжет

Серед загиблих – вісім гірників: наймолодшому з них 19 років, найстаршому – 42

У четвер, 2 березня, о 12:46 в Глухові на Львівщині на шахті №10 "Степова" стався спалах метану. "5 канал" зібрав усю інформацію про трагедію станом на тепер.

  • Кількість загиблих гірників та стан постраждалих

Протягом ночі у Львівський опіковий центр з Червонограда привозили постраждалих унаслідок вибуху на шахті гірників. Їм надали екстрену допомогу. Наразі в лікарні перебувають 20 гірників, загрози для їхнього життя немає. Щоправда, троє з них у важкому стані, повідомляє кореспондент "5 каналу".

В усіх постраждалих обпечені дихальні шляхи, обличчя та руки. Ще двом медики діагностували закриті черепно-мозкові травми. З усіма гірниками працюватимуть психологи. "Дійсно, вони всі мають психологічну травму, що потребує спеціалізованої корекції", - запевняє головний лікар міської клінічної лікарні Василь Обиранець.

Уже точно підтверджено, що серед загиблих – 8 гірників: наймолодшому з них 19 років, найстаршому – 42. 

  • Що розповіли вцілілі гірники

Самі шахтарі поки не певні, чи повернуться на роботу після такої надзвичайної ситуації. Ось як про подію розповідає гірник Василь Сковрон.

"Два спалахи було – один за одним. Я побачив вогонь, пішов по свіжій строї, так і йшов. Вогонь потім затягнуло пилюкою і потягло в іншу сторону. Я ліз на іншу строю. Поки ліз, упав і знепритомнів", – згадує Василь.

Інший працівник шахти "Степова" згадує наступне: "В очах все потемніло: лампа відлетіла в одну сторону, каска в іншу на відстань у 10 метрів від мене. Поки нащупав її, давай вибиратися нагору, але втратив свідомість. Я був від епіцентру вибуху метрах у 30. Напарник був на п'ять метрів ближче. Він не вижив", – каже гірник Андрій Олійник.

  • Причина трагедії

Попередня причина спалаху метану – не спрацювали датчики, які мали би повідомити про перенасичення газу. Раніше повідомлялося, що працівники перебували під обвалами. Насправді, обвалу не було, лише спалах метану. 

"Наскільки мені доповіли, відповідні датчики, які мали про це сигналізувати (перенасичення газу), не спрацювали. Чому так відбулося - поки що пояснень не має", – зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час поїздки на місце події.

А от шахтарі кажуть, що трагедія сталася через старе обладнання, якому вже десятки років. Вони стверджують, що на зарплати кошти виділялися, а от за станом техніки ніхто не стежив. 

  • Ситуація на шахті "Степова" на сьогодні

Зараз на шахті "Степова" робота зупинена. Там працює спеціальна комісія, що з'ясовує причини спалаху метану та проводить дегазацію. 

  • Яких заходів вжито урядом

Президент України Петро Порошенко оголосив 3 березня Всеукраїнською жалобою за загиблими гірниками. Крім того, глава держави доручив Кабінету міністрів провести перевірку всіх вугледобувних підприємств щодо забезпечення засобами і дотримання норм безпеки виробництва.

"Це той випадок, коли треба не тільки розібратися, що тут сталося, а й зрозуміти по інших шахтах країни, що там відбувається з безпекою – як індивідуальною, так і колективною. Це пріоритет №1. Тому ми прийняли наступне рішення – завтра (3 березня) утворення Державної комісії на рівні Кабінету міністрів", – підкреслив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, перебуваючи на Львівщині.

Кожній сім’ї загиблого гірника на шахті "Степова", що на Львівщині, виділять 500 тисяч гривень, а також від 150 до 200 тисяч гривень із соціальних фондів. Крім того, буде надана підтримка травмованим гірникам, яких за потреби перевезуть на лікування до столиці. 

Попередній матеріал
Засідання Кабінету міністрів – відео
Наступний матеріал
Кабмін відсторонив голову ДФС Насірова на час слідства
Loading...

Нові подробиці про вибух на шахті "Степова": кількість постраждалих гірників зросла

"Обвалу не було": названо причину трагедії у шахті "Степова" та кількість постраждалих гірників

Вибух на шахті "Степова": що побачив Гройсман на місці трагедії