Вибори
Вибори 5 канал

Вибори в окрузі №179 у Харківській області: що відбувається на дільниці – включення

Читайте по-русски
Члени комісії працюють у масках, є засоби для дезінфекції та рукавички для підраховування голосів

У захисних медичних масках працюють представники виборчих комісій, виборці ж – очікують можливості проголосувати за межами приміщення. Так на Харківщині тривають проміжні вибори народного депутата у виборчому окрузі № 179. Станом на 12 годину явка становила майже 13%. Це дані окружної виборчої комісії. Відстежує перебіг подій кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Відповідно до вимог карантину члени комісії працюють у масках, є засоби для дезінфекції та рукавички для підраховування голосів. На дільницях традиційно найбільше людей було зранку, більше бажаючих очікують ближче до вечора. Явка низька, про це кажуть як дані окружної комісії так і спостерігачі.

"Системних порушень на дільницях не зафіксовано. Є окремі випадки технічних порушень, які швидко виправляються. Виборці обирають серед 37 кандидатів, 10 з яких самовисуванці", – каже спостерігач.

"Явка по Краснограду не велика, це приблизно 8%, зараз вона ще дораховується по дільницям. По решті дільниць в окрузі та сама ситуація. Тобто найбільша явка – це 17%, найменша явка – це 5% від усіх виборців. Тобто явка невелика, на дільницях майже ніде нема виборців", – говорить Максим Саврасов, спостерігач від кандидата у народні депутати.

Він додає: "Члени комісії працюють в засобах індивідуального захисту, масках, на кожній дільниці є мийні засоби для дезінфекції. Але немає виборців, порушень за ранок не виявлено систематичних. Як завжди або хтось намагається вдвох зайти в кабінку, або не можуть зрозуміти як відпрацьовувати роботу з виносними скриньками".

"Всі 189 виборчих дільниць відкрились вчасно, порушень при цьому не було зафіксовано. На деяких дільницях не велись ранкові протоколи засідання. Ще на деяких дільницях ми фіксували видачу бюлетенів по одному члену комісії замість двох, як це має бути. При зверненні до цих комісій це порушення було усунуте. Ці порушення незначні, вони суто технічні", – розповідає Микола Зінченко, голова ГО "ОПОРА" у Харківській області.

"Обіцяють всі однаково і гарно, в основному претенденти – підприємці, директори підприємств, я достойних не бачу. Я так своє рішення і показала, не хочеться брати участь у розвалі України, я її люблю", – каже Тетяна Болотова, мешканка Краснограду.

"Хочеться змін, хочеться найкращого для наших дітей. Ми повинні знати людину, спілкуватися, бачити, розуміти. Звісно за того голосую, кого знаю", – каже Олена Золотова, мешканка Краснограду.

Нагадаємо, результати голосування ЦВК має встановити до 30 березня.

Попередній матеріал
Знайти усіх: харківські волонтери встановлюють прізвища добровольців, які загинули на Донбасі
Наступний матеріал
Польща закриває кордони для іноземців через коронавірус: яка ситуація на пунктах пропуску – включення
Loading...

Франція посилює карантин через коронавірус – однак вибори не переносять

В Ізраїлі оголосили результати вже третіх перевиборів до парламенту

Парламентські вибори у Словаччині: країну чекає перезавантаження влади

Переломний момент: Байден здобув перемогу на праймеріз у Південній Кароліні

"Створення нового Придністров'я": Казанський пояснив, чому розведення військ і спільне патрулювання – це маніпуляція і піар

Політоглядач: згідно з законом, восени провести вибори в ОРДЛО – неможливо