5 канал

Вухасті та небезпечні: яким був перший випуск патрульних-кінологів у Харкові

У Харкові відбувся перший випуск патрульних поліцейських-кінологів. Пілотний проект стартував чотири місяці тому

Поки випускників дванадцять, і більшість з них почали працювати із собаками вперше. Вже цієї доби дехто з них вийшов на своє перше чергування. 

Їхня дружба почалася зі смаколиків, пригадує патрульний Олександр Мацюк. До кінологічного центру він прийшов через цікавість. Хотів навчитися вправлятися із собаками. Тут познайомився з п'ятирічною Троєю. Щеням її навчали лише слухняності, а всі пошукові навички в неї виховав новий партнер по службі.

"Бували такі дні, коли ми щільно попрацюємо. Тиждень, другий – бачу, що не хоче. Доводиться просто її залишити. Підходжу до неї привітатися, дати поїсти, а на заняття не веду, просто щоб вона відпочила. Потім вона після цього включається і ще більше хоче працювати", – розповідає про хитрощі дресури патрульний поліцейський Олександр Мацюк.

Разом із Олександром до кінологічного центру прийшли ще одинадцятеро патрульних. П'ятеро – із власними собаками. Інші отримали напарників уже тут. Здобували необхідну кваліфікацію поліцейські разом зі своїми чотирилапими колегами протягом чотирьох місяців. Наприкінці курсу продемонстрували вишкіл.

Аби стати співробітниками поліції, собаки мають беззаперечно виконувати накази та знати, як поводитися в товаристві. Серед напрямів підготовки – розшук людей, зброї, вибухівки і наркотичних речовин. У затриманні злочинців вони також найперші помічники.

Поліцейським дозволено утримувати чотирилапих напарників удома. То де патрулюватимуть кінологи та як вони знаходять спільну мову з чотирилапими напарниками – далі в сюжеті:

 

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Собаче "Євро": до Києва приїхали кращі чотирилапі Європи – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Не пам'ятаю такого за п'ять місяців": бійці про раптовий обстріл під Золотим
Наступний матеріал
Як довго Москва споглядатиме за бандитськими розбірками своїх ставлеників – "Час. Підсумки дня"
Loading...